ساخت نانوحسگری برای شناسایی احساسات انسان

محققان کره ای با استفاده از نانولوله‌های کربنی، نانوحسگری با توانایی شناسایی احساسات انسانی مانند خنده و گریه ساختند که می‌تواند به ساخت روبات‌های شبیه انسان کمک کند.

ساخت نانوحسگری برای شناسایی احساسات انسان

به گزارش گروه علمی ایرنا، این محققان موفق به ساخت حسگر بسیار حساسی شدند که می تواند فعالیت های مختلفی انجام و احساسات افراد را از روی تغییر چهره تشخیص دهد. 

نای یونگ لی از محققان این طرح پژوهشی گفت: یکی از روش های ایجاد برهمکنش میان انسان و روبات، ایجاد توانایی خواندن احساسات و پاسخ به آنها از طریق رایانه است و یکی از راه ها برای رسیدن به توانایی، ساخت حسگرهای بصری است که بتوانند احساس افراد را از روی اخم یا لبخند دریابند اما این حسگرها گران قیمت و دارای پیچیدگی بالا هستند. 

وی افزود: برای حل این مشکل اقدام به ساخت حسگر ارزان قیمت و ساده ای کرده ایم که می تواند جنبش بسیار سریع صورت انسان را تشخیص دهد، برای مثال این حسگر قادر به تشخیص تغییر بسیار جزئی در خیره شدن چشم انسان است. 

این حسگر همچنین می تواند برای رصد ضربان قلب، تنفس و دیگر علایم مهم و حیاتی مربوط به قلب مورد استفاده قرار گیرد.

نتایج این طرح پژوهشی در نشریه ACS Nano منتشر شده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب