معرفی کتاب‌های کانون از زبان مدیران تولید در جلسه‌ی کتاب

جزئیات جلسه کتاب کانون فرهنگی آموزش در زیر آورده شده است...

معرفی کتاب‌های کانون از زبان مدیران تولید در جلسه‌ی کتاب


2 شهریور 94 جلسه کتاب در بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی با حضور مسئولان کتاب نمایندگی‌های کانون تشکیل شد. هر نمایندگی باید یک مسئول کتاب مستقل داشته باشد و این مسئول از لحاظ دانش سازمانی نیز بهترین فرد باشد تا بتواند کتاب ها را به بهترین شکل به مخاطبان معرفی کند. در این جلسه کتاب‌های جدید و موجود در بازار کانون معرفی شدند که در زیر بخشی از مشخصات این کتاب‌ها آمده است:

کتاب‌های آبی کانون

استاندارد بودن، شناسنامه دار و متناسب و متوازن بودن سوال ها از معیارهای مهم یک کتاب است که در کتاب های آبی کانون این موضوع رعایت شده است. جلد کتاب های آبی و پشت جلد این کتاب ها نیز جدیدا تغییر کرده اند. پشت جلد کتاب ها شامل اطلاعات آموزشی شامل تعداد تست شناسنامه دار، معرفی درخت دانش، معرفی درس نامه، عدد ضریب تناسب و توازن، تعداد تست از کتاب درسی، تعداد تیپ سوال، تعداد سوال موجود در DVD ضمیمه‌ی کتاب است و به تالیف گروهی این کتاب‌ها نیز اشاره شده است. اطلاعات این صفحه متاداده[1] یا فراداده محسوب می‌شود به معنای داده های اصلی که به صورت طبقه بندی شده گردآوری شده‌اند و برای مشاوره می توان از اطلاعات پشت جلد هر کتاب استفاده کرد.

تست های شناسنامه دار شامل سوالات کنکور سراسری و آزمون های کانون هستند. در نتیجه سوال بی هویت در این کتاب‌ها وجود ندارد.

در ابتدای هر فصل برای طبقه بندی بهتر موضوعات و طراحی مسیر یادگیری، درخت دانش آن فصل طراحی شده است. درخت دانش یک صفحه‌ی مشاوره محسوب می‌شود و حداقل کاری که می‌توان انجام داد این است که دانش‌آموز بسته به تسلطش در هر مبحث، یک خودارزیابی با رنگ‌های کانونی آبی و سبز و زرد و قرمز از خودش داشته باشد و پس از ارزیابی با هر بار نگاه به آن صفحه در یک نگاه متوجه نقطه قوت و ضعف خودش شود و به مرور زمان روی بهبود این روند تلاش کند.

درس نامه ها شامل خلاصه ی هر مبحث در ابتدای هر مبحث هستند.

ضریب تناسب و توازن نشان می‌دهد که در هر کتاب آبی به ازای هر تست کنکور، چند تست در این کتاب گنجانده شده است. یعنی علاوه بر این‌که هر تعداد سوالی که از آن زیر موضوع موجود بوده است گردآوری شده است، از جاهایی ازکتاب که در کنکور و در کانون هم هنوز سوال نیامده سوال طرح شده است و پوشش مطالب محقق شده است.

تعداد تست کتاب درسی به این موضوع اشاره دارد که تعدادی از تمرین های درسی برای پوشش کامل کتاب به تست تبدیل شده اند. با توجه به این‌که منبع طراحان کنکور، کتاب درسی است در کتاب های آبی نیز برخی از سوالات کنکور مورد بررسی قرار گرفته است و آن هایی که مرجع کتاب درسی داشت قید شده است و برای قسمت هایی از کتاب هم که در کنکور نیامده بود سوال طرح شده است.

تیپ سوال شامل مجموعه تست هایی است که روش عمومی حل آن ها یکسان است. از لحاظ مشاوره‌ای می‌توان چنین توصیه کرد که دانش‌آموز تعداد سوالات مشابه از یک تیپ را به تعدادی تقسیم کند و در هر نوبت مطالعه ی آن مبحث، تعدادی از سوالات تیپ آن را حل کند.

بخش DVD این کتاب‌ها شامل تست و فیلم‌های آموزشی 3 دقیقه ای است و می توان از این مجموعه برای تست مبحثی نیز استفاده کرد.

تالیف گروهی کتاب‌های آبی حاکی از تالیف براساس خرد جمعی و کارگروهی مولفان مبتنی بر طرح واره است.

.................................................

و اما معرفی کتاب های فیزیک آبی کانون فرهنگی آموزش از زبان جعفر مفتاح مدیر تولید این کتاب‌ها

ما علاوه بر کتاب های آبی، کتاب‌های بنفش را داریم که پیشنهاد می‌کنیم به عنوان مکمل به ترازهای بالای 6000 توصیه کنید.

 ابزار کمکی دیگر فلش کارت‌ها و 7کنکورها هستند. فلش‌کارت‌ها برای همه مقاطع تولید شده‌اند و در بازار وجود دارند. این کتاب‌ها خصوصا برای پایه‌ها چهاررنگ هستند و توصیه می کنیم دانش‌آموزان از آن‌ها استفاده کنند.

کتاب های آبی فیزیک برای رشته‌‌ی ریاضی شامل کتاب آّبی30 سال و پاسخ تشریحی آن و کتاب آبی 10 سال است. همین مجموعه‌ها ویژه‌ی رشته‌ی تجربی نیز تولید شده‌اند. در نتیجه برای کنکوری‌ها 3 کتاب آبی فیزیک داریم سوال 30 سال و پاسخ آن و 10 سال. کتاب‌های آبی 30 سال کنکور جامع‌تر هستند ولی به دلایلی از جمله قیمت و خلاصه بودن این کتاب‌ها، کتاب‌های 10 سال نیز تولید شده است.

برای کتاب های پایه 30 سال و 10 سال پایه را داریم که برای تجربی و ریاضی مشترک است.

کتاب‌های آبی فیزیک کانون از روند کلی تولید کتاب‌های آبی که در بالا قید شد تبعیت می‌کنند.

سهم سوالات هر جزء در این کتاب نشان از این است که 62 درصد این سوالات از کنکورهای سراسری و باقی از آزمون‌های کانون و سایر منابع هستند.

و اما سهم سوالات کانون در این کتاب‌ها 31 درصد است و 16 درصد مربوط به سوالاتی که از کتاب درسی تبدیل به تست شده است و 13 درصد از سوالات گزینش شده‌ی سازمان سنجش و 39 درصد سوالات گزینش‌ شده‌ی آزاد.

آنالیز ضریب توازن هر فصل این کتاب‌ها نیز نشان می‌دهد که تعداد سوالات هر مبحث در یک حد هستند و این اعداد خیلی از خط تعادل دور نشده است.

.................................................

معرفی کتاب آبی شیمی پیش  از زبان زهرا غیاثی مدیر آزمون‌های چهارم تجربی و مدیر تولید این کتاب:

 تعداد کل صفحات این کتاب 304 صفحه است و تعداد کل تست ها 1000 تست و قیمت آن نیز 25 هزار تومان است.

چیدمان تست‌ها در این کتاب، آموزشی است

این کتاب متناسب با تغییرات جدید کتاب های درسی است.

 درس نامه با چاپ های قبلی متفاوت است. کتاب درسی چاپ 94 تغییرات کلی داشته است و درسنامه و تست های کتاب آبی شیمی پیش چاپ 94 دقیقا منطبق بر کتاب درسی امسال است.

تیپ بندی این کتاب مانند کتاب های ریاضی و فیزیک است و سوالات این کتاب به 80 تیپ تست طبقه‌بندی شده اند قبلا سوالات شیمی تیپ بندی نبود و در بازار هم کتابی نیست که تیپ بندی شده باشد.

دانش‌آموزان با مطالعه‌ی این تیپ ها می توانند گرایش طراحان سوال را در سال های اخیر تشخیص دهند و به آن‌ها نظم ذهنی می دهد.

ضریب تناسب و توازن این کتاب نشان می‌دهد که تقریبا 86 سوال به ازای هر سوال کنکور در این کتاب گنجانده شده است. این کتاب شامل 4 فصل است که در کنکور از این فصل ها در مجموع 11 تا 12 سوال طرح می شود این کتاب شامل 1034 تست است و برای تمام فصل ها توازن وجود دارد مثلا از الکتروشیمی در کنکور 3 تست می‌آید که در این کتاب 267 سوال گنجانده شده است.

 از سینتیک در کنکور 2 سوال می‌آید که 199 تست از آن در این کتاب قرار داده شده است. با توجه به این که از فصل سینتیک سوالاتی ترکیبی با استوکیومتری در کنکور مطرح می‌شود تعداد سوالات این فصل بیشتر هستند.

فصل اسید و باز در کنکور 3 و 4 سوال دارد که در این کتاب 323 سوال برای آن قرار داده شده است.

.................................................

معرفی کتاب‌های زیست از زبان زهرا غیاثی:

در فایلی کتاب های زیست به صورت مقطع معرفی به طور کامل معرفی خواهند شد. 

در کتاب آبی مخصوص سال دوم سوال هایی از کانون یا کنکور انتخاب شده که فقط برای دوم است نه ترکیبی با سال چهارم.

در کنکور 50 سوال زیست آورده می‌شود که در کتاب آبی پایه و پیش زیست کانون، 5000 تست طبقه‌بندی شده است یعنی به ازای هر تست در این کتاب 100 تست برای تمرین و تسلط وجود دارد. این کتاب نیز از ویژگی‌های کتاب‌های آبی تبعیت می‌کند.

کتاب نستبا دشوار دشوار دشوارتر زیست کتابی است که در نمایشگاه تهران 94 به بازار آمد. این کتاب در سه سطح نسبتا دشوار، دشوار، دشوارتر شامل سوالاتی است که می‌تواند برای دانش‌آموزان بالای 5000 تا ترازهای بالاتر قابل استفاده باشد.

 زیست تصویری کتابی است که جایگاه خود را در میان دانش‌آموزان به خوبی باز کرده است که در ادامه توضیح آن  آمده است.

کتاب پرتکرار زیست شناسی در کانون فرهنگی آموزش همه ساله مورد ویرایش قرار می‌گیرد چون زیست درسی است که امتحان هماهنگ کشوری دارد و هر سال سوالات جدید به این کتاب تزریق می‌شوند.

کتاب‌های در یک نگاه برای جمع بندی کنکور تهیه شده‌اند که در درس زیست نیز قابل استفاده هستند.

کتاب‌های دبیران پرمخاطب زیست نیز از جمله کتاب‌هایی هستند که دانش‌آموزان براساس شناختی که از دبیر دارند از آن‌ها استفاده می‌کنند. از جمله‌ی این کتاب‌ها می‌توان به کتاب‌ علی کرامت اشاره کرد.

کتاب‌های آموزش مفهومی زیست شامل جلدهای متعددی است که به دانش‌آموزان این امکان را فراهم می‌کند که با توجه به نیاز خود در یک مبحث یا فصل خاص، از این مجموعه‌ها استفاده کند.

.................................................

معرفی کتاب‌های دبستان از زبان سجاد حقانی‌فر مدیر تولید آزمون‌ها و کتاب‌های دبستان:

تغییرات گسترده‌ای به صورت آرام در کتاب‌های دبستان در حال رخ دادن است. کتاب‌های پرتکرار به صورت تدریجی تغییر کرده‌اند.

ساختار کتاب‌های پرتکرار مثل دبیرستان شده است یعنی این کتاب‌ها نیز حاصل خرد جمعی دبیران سراسر کشور هستند به این صورت که سوال امتحانی از سراسر کشور جمع‌آوری و به صورت صفحات زوج و فرد در کتاب قرار داده شد و پاسخ‌های کوتاه و تشریحی برای سوالات در نظر گرفته شد.

واما چرا دانش‌آموزان دبستانی باید با سوالات پرتکرار آشنا شوند؟ برای این‌که با سوالات متداول شهرهای مختلف و با سلیقه‌ی دبیران سراسر کشور آشنا شوند.

این کتاب‌ها شامل برگه‌ی امتحانی ماهانه هستند. در نتیجه، کتاب‌های پرتکرار برای امتحانی‌های ماهیانه هم قابل استفاده است.

کتاب پرتکرار ششم آماده است و پرتکرار فارسی برای اولین بار آماده شده است.

کتاب تیزهوشان ششم اواسط سال گذشته به بازار عرضه شد و با استقبال خوبی هم روبرو شد.

کتاب تیزهوشان بنفش تجدید چاپ نشده است در نتیجه توصیه‌ی ما برای استفاده کتاب تیزهوشان ششم است. کتاب زرد تیزهوشان نیز سال گذشته مورد استقبال قرار گرفت و در بازار موجود و کاربرد آن از آذرماه است.

.................................................

معرفی کتاب‌های گروه‌های متوسطه‌ی اول از زبان مدیر تولید آزمون‌ها و کتاب‌های این مقطع، فاطمه راسخ:

کتاب‌های مقطع هفتم و هشتم عبارتند از:

کتاب کار

کتاب سوالات پرتکرار

کتاب تابستان

کتاب نوروز

کتاب آبی

کتاب‌های کار برای هر 7 درس این مقاطع تکمیل شده‌اند که عبارتند از: کتاب‌ کارهای ریاضی، علوم، فارسی، زبان، عربی، مطالعات اجتماعی و پیام‌های آسمانی.

به عنوان مثال کتاب کار ریاضی هفتم شامل 9 فصل است که از انواع سوالات درست، نادرست، چهارگزینه‌ای، جای خالی، سوالات تشریحی تشکیل شده است هر فصل این کتاب مثل یک برگه‌ی امتحانی است و دارای پاسخ کوتاه نیز می‌باشد.

کتاب آبی ریاضی و علوم هم‌اکنون در بازار موجود است و کتاب آبی عربی، فارسی و زبان در دست تولید است. کتاب‌های آبی این مقطع نیز تمام ویژگی‌های کتاب‌های آبی را دارند از جمله درخت دانش، درس‌نامه، سوالات 4 گزینه‌ای تالیفی. پاسخ تشریحی آن نیز جامع است.

کتاب‌های پرتکرار هفتم و هشتم نیز در بازار موجود هستند. ویژگی‌های کتاب‌های پرتکرار هفتم و هشتم این است که این کتاب‌ها شامل درس‌نامه‌ی نکته‌محور و سوالات برگزیده‌ی مدارس سراسر کشور و پاسخ‌های تشریحی هستند.

در سایت کانون صفحه‌ا‌ی برای پاسخ به سوالات دانش‌آموزان هفتم و هشتم اختصاص داده شده است که همکاران نیز می‌توانند در آن‌جا سوالات خودشان را مطرح کنند.

.................................................

معرفی کتاب زیست‌شناسی تصویری از زبان محبوبه مولوی مدیر تولید این کتاب‌:

این کتاب ویژه‌ی سوم و چهارم تجربی است

این کتاب شامل 4000 نکته از 400 شکل کتاب دبیرستان و پیش است.

پاسخ به این سوال ‌که کنکورهای اخیر شامل چند درصد سوالات ترکیبی و شکل هستند، منجر به تولید این کتاب‌ها شده است.

این کتاب‌ها شامل 3 بخش هستند:

  • فقط شکل و نکات آن‌ها و نکات ترکیبی

  • سوالات تالیفی و کنکور سراسری

  • بخش در یک نگاه برای تورق سریع

صحبت برترها در مورد این کتاب‌ها حاکی از این است که این کتاب‌ها مجموعه‌ی جامعی از نکات شکل‌های مختلف کتاب‌های زیست هستند و به آموزش مفهومی این درس کمک زیادی می‌کنند.

.................................................

کتاب‌های اشتباهات متداول از زبان مدیر تولید آن محبوبه مولوی

از پنجم دبستان تا کنکور این کتاب‌ها تولید شده‌اند و حسن این کتاب‌ها این است که برای هر مقطع فقط یک کتاب نیاز است.

این کتاب کتابی است برای مشاوره‌های علمی

این کتاب به دانش‌آموزان نشان می‌دهد که همتایان آن‌ها کجاهای هر مبحث را اشتباه می‌کنند.

اشتباه متداول همان دام‌های آموزشی هستند و سوالاتی که در آن‌ها 25 درصد دانش‌آموزان گزینه‌ی اشتباه را انتخاب کرده‌اند.

برای هر سوال یک نکته در این کتاب آورده شده است.

برای هر سوال یک هشدار آورده شده است.

گزینه‌ی دام نیز در هر سوال توضیح داده شده است.

هر طیفی از دانش‌آموزان با هر بازه‌ی ترازی و با هر تعداد اشتباهی می‌توانند از این کتاب استفاده کنند.

این کتاب سبب کاهش تعداد اشتباهات دانش‌آموزان می‌شود.

.................................................

معرفی کتاب کارهای دبستان از زبان مدیر تولید آن محبوبه مولوی:

کتاب کارهای دبستان از اول تا ششم دبستان جدید کار شده‌اند به عنوان مثال ریاضی دان کوچک برای درس ریاضی و دانشمند کوچک برای درس علوم.

ویژگی های این کتاب ها عبارتند از:

منطبق بودن بر اهداف آموزشی کتاب درسی

استفاده از روش های مختلف طرح سوال

در نظر گرفتن فضای مناسب برای نوشتن پاسخ

رویه امتیازدهی در این کتاب‌ها سامان بخشی کتاب بوده است.

آوردن مثال های کاربردی در زندگی روزمره

پرداختن به فعالیت ها و آزمایش های کتاب درسی

گنجاندن اشکال گرافیکی مرتبط با سوال

ارائه‌ی درس نامه

گنجاندن آزمون دوره ای در کتاب

تناظر یک به یک با کتاب درسی از نظر تعداد صفحات و تمرین ها

.................................................

معرفی کتاب آّبی اقتصاد از زبان مدیر تولید آزمون‌های چهارم انسانی سارا شریفی

کتاب‌های آبی رشته‌ی انسانی امسال مورد بازبینی قرار گرفته‌اند.

کنکور 94 داخل و خارج از کشور به آن ضمیمه شده است.

این کتاب قابل استفاده براي دانش‌آموزان سال دوم و سال چهارم رشته‌ي انساني است.

ارائه‌ی درس‌نامه‌ی مختصر اما جامع، درسنامه‌های کتاب بيش‌تر به‌صورت جدول و در قالب مقايسه‌اي بيان شده كه در يادگيري و فهم مطالب بسيار كارآمد است.

دارای 360صفحه و شامل 1037 تست (پرسش چهارگزینه‌ای) است.

ضریب توازن در آن رعایت شده است به عنوان مثال بخش 1 این کتاب دارای 3 سوال در کنکور است که 221 سوال از آن در این کتاب آمده است

هر فصل با درخت دانش آغاز شده است و درخت دانش این کتاب نیز مانند تمامی درخت‌های دانش اهمیت مشاوره‌ای زیادی دارند.

تعداد تست هماهنگ با اهمیت در کنکور

استفاده از بانک جامع آزمون‌های کانون 3 سال اخیر در آن

در این کتاب، هم‌چنین علت نادرستی دیگر گزینه‌ها نیز آورده شده است. دانش‌آموزان می‌توانند با پاسخ به یک تست و مراجعه به پاسخ آن در یک پاراگراف در زمان‌های مرور و جمع‌بندی به عنوان جزوه‌ی خلاصه از آن استفاده کنند.

.................................................

توضیح DVDهای آموزش مفهومی از زبان بابک ندرخانی :

قیمتdvd ها نقطه قوت است. قیمت کلاس های خصوصی بالاست ولی قیمت استفاده از این DVD ها خیلی کمتر است. معمولا کسانی که در درسی ضعیف بودند از آن ها استفاده می کردند.

این DVDها حداقل برای درس هایی که دانش‌آموزان در آن‌ها در کلاس ثبت نام نمی کنند خیلی مفید است.

این محصولات در سراسر کشور در معیوب نبودن پیشتاز هستند.

فیلم دورخیز سوم دبیرستانی‌ها نیز سال گذشته خیلی با استقبال دانش آموزان مواجه شد.

به دلیل تغییرات کتاب‌های درسی استقبال از این محصولات در دبستان بسیار بالاست.

از اول دبستان تا ششم DVDهای ریاضی و علوم موجود هستند البته امسال  DVDهای تیزهوشان ششم به روز رسانی می شود و علوم چهارم و پنجم دبستان تغییر زیادی کرده است DVDهای آن در حال ضبط هستند.

تمام محصولاتی که تولید می شوند هماهنگ با دفتر تالیف هستند.

امسال کتابهای نهم برای اولین بار نوشته می شوند و علوم هشتم نیز تغییر کرده است. DVDهای علوم نهم امسال جزو محصولاتی هستند که در سبد خرید دانش آموزان قرار خواهند گرفت و دبیران مازاد دبیرستان نیز به متوسطه خواهند رفت. با توجه به این شرایط و به دلیل تغییر کتاب درسی ثبت نام آزمون در این مقطع هم مهم می شود در نتیجه توصیه می‌کنیم نمایندگی‌ها DVDهای ریاضی و علوم را در سبد خرید دانش آموزان قرار دهند. هم چنین DVDهای آموزش دبیر این مقاطع نیز به نمایندگی ها داده خواهد شد.

این DVDها در دبیرستان شامل 4 دسته هستند دوم، سوم، انسانی و کنکور که بخش هنرستان نیز در حال اضافه شدن است.

DVDهای انسانی شامل یک پکیج 8تایی است.

برای درس زیست 1 و 2 DVDهای سفید و DVDهای زرد موجود است که اولی برای امتحان آخر ترم و دیگری برای کنکور مناسب است.

به زودی بروشوری چاپ خواهد شد که شامل این است که هر جلسه‌ی این DVDها شامل کدام فصل ها و مبحث است.

فهرست کتاب آبی 30 سال کنکور با تدریس جلسات این DVD ها هماهنگ شده است.

تمامی جلسات تدریس این DVDها با کتاب درسی مطابقت دارند.

برای پیشبرد این قضیه موارد زیر در اختیار نمایندگی ها قرار خواهد گرفت:

 اهدای DVD های روش تدریس

اهدای DVDهای جامع به دبیران

تعامل با مدیران گروه های آموزشی و شرکت در جلسات ان ها و معرفی این DVDها و اهدا رایگان آن به آن‌ها، اهدای DVDبه برترین مدارس، اهدا به معلم های آموزشگاه، خرید استندهای DVDها و نصب در بیرون کتابفروشی معرفی DVDها برای مرحله‌ی ادراک از مراحل یادگیری و معرفی DVDهای جمع بندی در مرحله ی جمع بندی، استفاده از DVDها برای پیش‌خوانی قبل از تدریس دبیر توسط برخی از نمایندگی‌ها انجام شده بود و در معرفی این محصولات کم‌ تاثیر نیست.

کنکوری‌ها در صورت مواجه با کمبود زمان می‌توانند به صورت گزینشی و از تعداد محدودتری از این محصولات استفاده کنند.

این DVD ها هم‌چنین مورد استفاده‌ی دبیران نیز هستند و گاه دبیران خود برای دانش‌آموزان خرید مجموعه‌ای دارند.

استفاده از این محصولات در نقش آزمون بازیابی نیز می‌تواند موثر باشد.

این DVDها  شامل چند قسمت هستنید یکی آزمون‌های 10 سوالی است و دیگری آزمون‌های کانون. در آزمون های 10 سوالی می‌توان درصد گرفت ولی نمی توان رتبه و تراز داد ولی بخش آزمون های کانون رتبه و تراز می دهد.

 استفاده از خلاصه درس برای مقاطع پایین و استفاده از آزمون های 10 سوالی برای مقاطع کنکوری از DVDها توصیه می‌شود.

یکی از راهکارهای ویژه ما برای کسانی که ضریب رشد و تراز بدی دارند استفاده از خلاصه درس از روی DVDها است چون برخی از دانش‌آموزان روستا اینترنت پرسرعت ندارند و نمی‌توانند از سایت کانون برای خلاصه درس‌ها استفاده کنند.

به 20 هزار دانش آموز بورسیه 2 پکیج اهدا شده است و از پشتیبان‌ها خواسته می‌شود در طرح تماس این آزمون از دانش آموزان بخواهند که فیلم ها را ببینند چون تدریس این فیلم‌ها براساس نگاه به آینده هستند.

.................................................

معرفی کتاب‌های کانون از زبان مدیران تولید در جلسه‌ی کتاب

بازرس: منیره نوری رج

ردیف بالا از راست به چپ: محمد اینانلو/ کارشناس بهداشت حرفه ای دانشگاه شهید بهشتی ( بوئین زهرا) – محسن شادمانی فر (کرج پسر) – رضا کیماسی (محمدیه پسر) – علی گیوری (رودهن) – محمد برزگر / کارشناس ارشد مهندسی مکانیک از دانشگاه شهید بهشتی (تهرانسر) – حسن نوری (اراک پسر) – نسترن بیات (محمدشهر) – فاطمه سهرابی / کارشناسی ارشد محیط زیست از دانشگاه تهران (ساوه) – الهام درخشان (آبیک) - زهره ربیعی / کارشناس مدیریت صنعتی از دانشگاه علامه طباطبایی (پردیس) – اقدس خادم (بهار) – سحر آقاخانی (اراک دختر) – زهره علیپور (کبودرآهنگ)- زهرا وطن خواه (گرمسار) – ثریا کلانتری / کارشناس ارشد ریاضی کاربردی دانشگاه الزهرا (نظرآباد) – شیوا خرمی / کارشناس زیست جانوری از دانشگاه خوارزمی (رباط کریم) – ناهید متین آرا (ماهدشت)

ردیف وسط از راست به چپ : بهزاد رضایی (هشتگرد) – کامران شهان (قم) – اسماعیل قادری (شهرقدس) – امیر ارسلان زمانی (شهرالوند) – مهدی محمدی (تاکستان) – ابوالقاسم علینقیان (سمنان) – مهدی خداوردی (شاهرود) – پدرام شاکری / کارشناس مهندسی کشاورزی از دانشگاه تهران (شهرری پسر) – سمیه حاجیوند (شهرری دختر) – شیوا آقاخانی (پاکدشت) – سمیرا زرگری (شهریار) – مریم میرزایی (قزوین) – مریم وحدتی (کرج دختر) – هنگامه زینلی (لواسان) – مریم تقوی (مشیریه) - فائزه تیموری (مشیریه) – لاله روستایی (ملایر پسر) – فاطمه شاپوری (ملایر دختر)

ردیف پایین از راست به چپ : محمد ابراهیم صالحی (اسدآباد) – علی سرخانی (دامغان) – اسداله دلاوری (دلیجان دختر) – علی ابراهیمی / کارشناس مهندسی کامپیوتر از دانشگاه شیراز (رزن) – محمدرضا تقی زاده (اسلامشهر) – غلامعلی استاد اکبری (دلیجان پسر) – افشین علیجانی / کارشناس مدیریت مالی از دانشگاه خوارزمی (دماوند) – محمدرضا صفایی راد (ورامین) – جواد اسماعیلی (ملارد) – طاهره امید بیگی (محلات) – زهرا روح الهی/ کارشناس مدیریت بازرگانی از دانشگاه الزهرا (باغستان) – منیره نوری رج ( بازرس )

معرفی کتاب‌های کانون از زبان مدیران تولید در جلسه‌ی کتاب

بازرس: محیا عباسی

ردیف بالا از راست به چپ:

 آذرشهر: علی سید جوادی، مدیر کتاب و مسئول انفورماتیک هستند، شش بار در جلسات شرکت کردند، کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر پیام نور تهران(آبی)

خرمدره: مهدی اسماعیلی، مدیر کتاب هستند، یکبار بار در جلسه شرکت کرده اند، کارشناسی ارشد علوم تربیتی و برنامه ریزی دانشگاه تهران

ارومیه1: اردشیر یعقوبی، مدیر آموزشی، اولین بار در جلسه شرکت میکنند، لیسانس فیزیک کاربردی از شهید بهشتی (سبز)

ارومیه1: ابراهیم رنجبر، مدیر کتاب هستند، اولین بار در جلسه شرکت میکنند، مهندسی شیمی دانشگاه آزاد(سبز)

پارس آباد، وحید جمالی،  مدیر کتاب هستند، اولین بار در جلسه شرکت میکنند، عمران دانشگاه تهران(سبز)

مرند دختر: گلشن ضروری، مدیر کتاب هستند، اولین بار در جلسه شرکت میکنند، کارشناسی ارشد ریاضی کاربردی دانشگاه تبریز(آبی)

بناب دختر: زهرا آتش افروز، مدیر کتاب هستند، یکبار بار در جلسه شرکت کرده اند، فوق لیسانس فیزیک پیام نور

مشکین شهر: نگین مهتری، مدیر دبیرستان، اولین بار در جلسه شرکت میکنند، کارشناسی ارشد زیست (سبز)

خدابنده: زهرا بهزادپور، مدیر کتاب هستند، یکبار بار در جلسه شرکت کرده اند، لیسانس روانشناسی آزاد

ارومیه1: عذرا محمدی، مدیر مدیر آموزشی، اولین بار در جلسه شرکت میکنند، لیسانس مهندسی خاک از دانشگاه سراسری ارومیه(سبز)

ردیف وسط از راست به چپ:

مرند پسر: مهدی حسینی، مدیر کتاب هستند، 10 جلسه کتاب شرکت کرده اند، کارشناسی آمار دانشگاه آزاد(سبز)

خوی: رضا علیزاده، مدیر کتاب هستند، دو بار در جلسه شرکت کرده اند، کارشناسی ارشد مکاترونیک

اردبیل: سعید خاک پور، مدیر کتاب هستند، هفت بار در این جلسه شرکت کرده اند، کاردانی معماری و کارشناسی کشاورزی از دانشگاه آزاد(اردبیل)

تکاب: تقی خدمتی، مسئول نمایندگی و مدیر کتاب، شش بار جلسه کتاب شرکت کرده اند، کارشناس روانشناسی پیام نور(زرد)

شوط: محمد رسد، مدیر کتاب هستند، دو بار در جلسه شرکت کرده اند، کارشناسی ارشد شیمی تجزیه دانشگاه خوارزمی

ارومیه 2: امیراحسان مطلبی، مدیر کتاب و مسئول انفورماتیک هستند، پنج بار در جلسه کتاب شرکت کردند، ارشد شیمی تجزیه دانشگاه تهران(سبز)

میانه: علی محمدی، مدیر کتاب و مسئول انفورماتیک هستند، چهار بار در جلسات شرکت کردند، مهندسی کامپوتر زنجان

بوکان : کردستان مام زاده، مدیر کتاب هستند، دومین بار در جلسه شرکت میکنند، کارشناس فیزیک پیام نور(سبز)

زنجان: زینب اوجاقلو، مدیر دبیرستان،  چهار بار جلسه کتاب شرکت کرده اند، کارشناس ریاضی محض الزهرا و کارشناسی ارشد مهندسی صنایع خاتم تهران

مشکین شهر: زهرا صفری، مدیر کتاب هستند، چهار بار در این جلسه شرکت کرده اند، کارشناس ارشد عربی(سبز)

ارومیه1: سمیه گیاهی ، مدیر دبیرستان،  شش بار جلسه کتاب شرکت کرده اند، مهندسی کشاورزی آزاد(سبز)

بیله سوار: مهری جباری، مدیر کتاب دبستان و دبیرستان هستند، دو بار در جلسه کتاب شرکت کرده اند، کارشناسی ازشد میکرو بیولوژی دانشگاه آزاد(زرد)

عجب شیر: پروین آتشباری، مدیر کتاب هستند، سه جلسه کتاب شرکت کرده اند، کاردانی ادبیات علوم انسانی

ردیف پایین از چپ به راست(زرد):

سراب1: صفا شیدایی، مسئول نمایندگی و مدیر کتاب، ، بیش از 10 بار در جلسات شرکت کردند، کارشناس صنایع غذایی دانشگاه آزاد(آبی)

اهر پسر: مهدی رنجدیده، مسئول نمایندگی و مدیر کتاب، چهار بار جلسه کتاب شرکت کرده اند، کارشناسی تربیت معلم تهران

سراب 2: فیروز ایزدخواهی،  مسئول نمایندگی و مدیر کتاب، سه جلسه کتاب شرکت کرده اند، کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد(سبز)

غایبین تبریز، مراغه، میاندوآب

معرفی کتاب‌های کانون از زبان مدیران تولید در جلسه‌ی کتاب

بازرس: شهره جعفری

ردیف بالا از راست به چپ: مدیران اصلی کتاب

سبزوار: حمید کوشکی، کارشناسی ارشد صنایع غذایی گرایش شیمی دانشگاه آزاد قوچان، دبیر شیمی، 6 مرتبه حضور در جلسات، 6 مرتبه حضور در جلسات، 3 سال مدیر کتاب، کانونی، رنگ عملکرد بر اساس کارنامه زرد

فریمان : میثم صادق یونسی، دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی ماشین افزار دانشگاه غیرانتفاعی مشهد، 6 مرتبه شرکت در جلسه، 3 سال مدیر تمام گروه ها، کانونی ، رنگ عملکرد بر اساس کارنامه زرد

کاشمر: مصطفی نظیفی، کارشناسی عمران، دانشگاه آزاد کاشمر، 8 مرتبه حضور در جلسات، 3 سال مدیر کتاب، کانونی، رنگ عملکرد بر اساس کارنامه سبز

مشهد پسر: محمدایمان کارگزار، کارشناسی فیزیک هسته ای از پیام نور مشهد، 6 مرتبه حضور در جلسات، 2 سال مدیر کتاب، کانونی، رنگ عملکرد بر اساس کارنامه سبز مایل به آبی

بجنورد:  ملیحه عظیمی، کارشناسی علوم ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد تربت جام،یک مرتبه حضور در جلسات( جانشین مسئول کتاب)، رنگ عملکرد بر اساس کارنامه سبز

قوچان: سمیه رهنما، کارشناسی ارشد ریاضی محض دانشگاه آزاد واحد مشهد، 4  مرتبه حضور در جلسات، کانونی، رنگ عملکرد بر اساس کارنامه قرمز

مشهد دختر: سمیه جاودانی کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی از دانشگاه غیرانتفاعی آسیا مشهد، به غیر از یک بار که جانشین داشتند 8 مرتبه حضور در جلسات ، 3 سال مدیر کتاب، رنگ عملکرد بر اساس کارنامه سبز

کلاله دختر: نسرین پویان مهر، کارشناسی زیست عمومی دانشگاه گرگان، یک مرتبه حضور در جلسات، 1 سال مدیر کتاب و مدیر دبستان، رنگ عملکرد بر اساس کارنامه قرمز

کلاله پسر: فائزه نوروزی، کارشناسی ادبیات فارسی دانشگاه گرگان، 2 مرتبه حضور در جلسات، رنگ عملکرد بر اساس کارنامه سبز مایل به آبی

ردیف دوم از راست به چپ: مدیران باسابقه کتاب

گنبد کاووس: غلام علیپور، دیپلم تجربی، 3 مرتبه حضور در جلسات، 12 سال مدیر کتاب، رنگ عملکرد بر اساس کارنامه سبز

گرگان پسر: ابراهیم میرزایی، دانشجوی کارشناسی ارشد مکانیک – تبدیل انرژی از دانشگاه ساری، یکبار حضور در جلسات، 5 سال مدیر کتاب ( گرگان یک ماه است که تفکیک دختر و پسر شده است)، کانونی، رنگ عملکرد بر اساس کارنامه قرمز

کردکوی: ثنا صادقی، کارشناسی زیست شناسی از دانشگاه گلستان، یکبار حضور در جلسات، 5 سال مدیر کتاب، کانونی، رنگ عملکرد بر اساس کارنامه سبز مایل به آبی

گرگان دختر: زهرا عباسی، کارشناسی ارشد ریاضی کاربردی از دانشگاه گلستان، یکبار حضور در جلسات، تازه مدیر کتاب شدند( گرگان یک ماه است که تفکیک دختر و پسر شده است)، رنگ عملکرد بر اساس کارنامه زرد

اسفراین: معصومه خاکشور، کارشناسی جغرافی دانشگاه پیام نور اسفراین، یک مرتبه حضور در جلسات ، جانشین مسئول کتاب، رنگ عملکرد بر اساس کارنامه قرمز

ردیف پایین: مسئول نمایندگی

علی آباد کتول: حسین صادقی، مهندسی بیوشیمی کشاورزی دانشگاه گرگان، 4 مرتبه حضور در جلسات، ایشان مسئول نمایندگی هستند، رنگ عملکرد بر اساس کارنامه زرد

بازرس: شهره جعفری

کسانی که خروج زود هنگام داشتند:

بیرجند: محمد هوشمندی، کارشناسی ادبیات از دانشگاه فردوسی مشهد، از شرکای نمایندگی ایست که کار کتاب را ایشان انجام می دهند. 10 مرتبه حضور در جلسات، از ابتدای تاسیس نمایندگی مسئولیت کتاب بر عهده ایشان است، رنگ عملکرد بر اساس کارنامه سبز

مینودشت: اعظم ممشلی، کارشناسی ادبیات از پیام نور گنبد، 6 مرتبه حضور در جلسات، از سال 86 مدیر کتاب، رنگ عملکرد بر اساس کارنامه سبز

لازم به ذکر است شهرهای بیرجند، فریمان، کاشمر، قوچان، اسفراین، بجنورد شهرهایی هستند که خرید کتاب هنر آن ها آبی و سبز است.

معرفی کتاب‌های کانون از زبان مدیران تولید در جلسه‌ی کتاب


معرفی کتاب‌های کانون از زبان مدیران تولید در جلسه‌ی کتاب


معرفی کتاب‌های کانون از زبان مدیران تولید در جلسه‌ی کتاب


معرفی کتاب‌های کانون از زبان مدیران تولید در جلسه‌ی کتاب

بازرس: مریم سعیدی‌کیا

ردیف بالا از راست به چپ: باغ ملک (فرامرز مولایی)-بهبهان دختر (زهرا مسعود نیا)-اهواز(صغری عرب کمری)- گتوند(فرید فتاحی)

ردیف پایین از راست به چپ: امیدیه(موسی بابلی)- بهبهان دختر پایه(رودابه بابلی)

اهواز :صغری کمری لیسانس ادبیات/ 4 بار/ رنگ کلی بر حسب کارنامه سبز

گتوند:فرید فتاحی مهندسی الکترونیک /کانونی /یکبار حضور در جلسه/ رنگ کلی عملکرد بر حسب کارنامه سبز

باغملک: فرامرز مولایی/ لیسانس ادبیات/ دومین با ر حضور در جلسه/ رنگ کلی عملکرد بر حسب کارنامه سبز

بهبهان دختر: زهرا مسعودنیا / کارشناسی حقوق / کانونی/ سومین بار حضور در جلسه/ رنگ کلی عملکرد بر حسب کارنامه سبز

بهبهان دختر پایه: رودابه بابلی/ لیسانس مشاوره/مسئول نمایندگی/ 2 بار حضور در جلسه/ رنگ کلی عملکرد بر حسب کارنامه سفید

امیدیه: موسی بابلی/ کارشناسی ارشد زمین شناسی/ مسئول نمایندگی/ 5 بار حضور در جلسه/ مسئول نمایندگی/ رنگ کلی عملکرد بر حسب کارنامه سبز

ایذه: علی کاووسی لیسانس برق دانشگاه آزاد نجف آباد/ یک بار حضور در جلسه/ / رنگ کلی عملکرد بر حسب کارنامه زرد/ ایشان تعجیل در خروج داشتند

شوش دانیال: نجمه نجف ابادی فوق لیسانس شیمی/ 4 بار حضور در جلسه/رنگ کلی عملکرد بر حسب کارنامه ابی/ ایشان تعجیل در خروج داشتند

مسجد سلیمان : محسن اسدی مهندسی عمران چمران/  کانونی /یکبار حضور در جلسه /رنگ کلی عملکرد بر حسب کارنامه سبز/ایشان تعجیل در خروج داشتند

معرفی کتاب‌های کانون از زبان مدیران تولید در جلسه‌ی کتاب

بازرس: فاطمه هاشمی

ازراست به چپ: فهیمه عیدی زهی (کهنوج) – حشمت اله حبیب زاده (بم) – شهین مددی (جیرفت) – ساره قاسمی (عنبر اباد) -

ردیف اخر: مرضیه باقری (سیرجان)

کرمان: ازاده دریائی – 8 سال مدیرکتاب – لیسانس علوم اجتماعی دانشگاه ازاد کرمان –15 بار در جلسه کتاب شرکت داشته. رنگ عملکرد سبز

سیرجان: مرضیه باقری – امسال مدیر کتاب شده – کارشناس مدیریت اجرایی دانشگاه علم و صنعت – اولین باردر جلسه کتاب شرکت کرده.رنگ عملکرد ابی

عنبراباد: ساره قاسمی – 6 سال مدیر کتاب – کارشناسی روانشناسی – 10 بار در جلسه کتاب شرکت کرده.رنگ عملکرد قرمز

بم: سیدحشمت اله حبیب زاده – 5 سال مدیر کتاب – کارشناسی زبان انگلیسی از دانشگاه تهران – 6 باردرجلسه کتاب شرکت کرده.رنگ عملکرد سبز

جیرفت: شهین مددی – یک سال مدیرکتاب – کارشناسی کشاورزی ازدانشگاه زابل – 2 باردرجلسه کتاب شرکت داشته.رنگ عملکرد زرد

رفسنجان: مطهره ترقی خواه 4 سال مدیرکتاب – کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی – 12 باردرجلسات شرکت داشته.رنگ عملکرد سبز

معرفی کتاب‌های کانون از زبان مدیران تولید در جلسه‌ی کتاب

بازرس: مریم سعیدی‌کیا

ردیف بالا از راست به چپ (مدیران کتابی که برای اولین بار در جلسه شرکت کرده اند): بدره (فریبا تمی). دره شهر (شیوا یوسفی). کنگاور (طاهره گودینی). سر پل ذهاب (میثم گل محمدی). سرابله (حجت حقیقی فرد)

ردیف وسط از راست به چپ (مدیران کتابی که برای چندمین بار در جلسه شرکت کرده اند): سرابله (علی رستمی مهر). ایلام 1 (سمیه کاروانی). هرسین (فاطمه رحیمی)

ردیف پایین (مسئولین نمایندگی): بدره (ذوالفقار بالاوندی). سنندج (محمد صدیق مفاخری). سروآباد (کاوان عظیمی). ایلام 2 (نوریه امیدی)

خروج زود هنگام: کرمانشاه (محمد رضا حدیدی فرد). دهلران (مریم جعفری). اسلام آباد غرب (مریم نورایی. پارسا معمر)

بدره: ذوالفقار بالاوندی. کارشناسی علوم تربیتی. 1 سال است مدیر کتاب هستند. برای اولین بار در جلسه شرکت کرده اند. رنگ عملکرد با توجه به کارنامه: قرمز

فریبا تمی. کاردانی علوم تجربی. 1 سال است مدیر کتاب هستند. برای اولین بار در جلسه شرکت کرده اند. رنگ عملکرد با توجه به کارنامه: قرمز

دره شهر: شیوا یوسفی. کارشناسی ارشد ادبیات عرب. 1 سال است مدیر کتاب هستند. در یک جلسه کتاب شرکت کرده اند. رنگ عملکرد با توجه به کارنامه: زرد

دهلران: مریم جعفری. کارشناسی ادبیات. 6 سال است مدیر کتاب هستند. در 2 جلسه کتاب شرکت کرده اند. رنگ عملکرد با توجه به کارنامه: زرد مایل به سبز

هرسین: فاطمه رحیمی. کارشناسی حقوق. 3 سال است مدیر کتاب هستند. در 6 جلسه کتاب شرکت کرده اند. رنگ عملکرد با توجه به کارنامه: زرد

ایلام 1: سمیه کاروانی. کارشناسی علوم اجتماعی. 4 سال است مدیر کتاب هستند. در 8 جلسه کتاب شرکت کرده اند. رنگ عملکرد با توجه به کارنامه: قرمز

ایلام 2: نوریه امیدی. کارشناسی ارشد علوم تربیتی. نمایندگی جدید هستند و برای اولین بار در جلسه کتاب شرکت کردند.

کنگاور: طاهره گودینی. دیپلم گرافیک. 1 سال است مدیر کتاب هستند. برای اولین بار در جلسه شرکت کرده اند. رنگ عملکرد با توجه به کارنامه: سبز

کرمانشاه: محمد رضا حدیدی فرد. کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی. 3 سال است مدیر کتاب هستند. در 10 جلسه کتاب شرکت کرده اند. رنگ عملکرد با توجه به کارنامه: زرد

سنندج: محمد صدیق مفاخری. کارشناسی فیزیک. اولین سال است که مدیر مستقل کتاب هستند و 6 سال مسئول نمایندگی و کتاب بودند. در 24 جلسه کتاب شرکت کرده اند. رنگ عملکرد با توجه به کارنامه: آبی

سر پل ذهاب: میثم گل محمدی. کارشناسی نرم افزار. 3 سال است مدیر کتاب هستند. در 5 جلسه کتاب شرکت کرده اند. رنگ عملکرد با توجه به کارنامه: سبز

سرابله: علی رستمی مهر. کارشناسی ریاضی. 3 سال است مدیر کتاب هستند. در 5 جلسه کتاب شرکت کرده اند. رنگ عملکرد با توجه به کارنامه: قرمز

حجت حقیقی فرد. کارشناسی مدیریت بازرگانی. اولین سال است مدیر کتاب شده اند. برای اولین بار در جلسه کتاب شرکت کرده بودند. رنگ عملکرد با توجه به کارنامه: قرمز

سروآباد: کاوان عظیمی. کارشناسی ارشد ادبیات فارسی. 6 سال است مدیر کتاب هستند. در 8 جلسه کتاب شرکت کرده اند. رنگ عملکرد با توجه به کارنامه: قرمز

اسلام آباد غرب: مریم نورایی. کارشناسی معماری. 4 سال است مدیر کتاب هستند. در 5 جلسه کتاب شرکت کرده اند. رنگ عملکرد با توجه به کارنامه: قرمز

پارسا معمر. برای اولین بار در جلسه کتاب شرکت کرده بودند. رنگ عملکرد با توجه به کارنامه: قرمز


تهیه و تنظیم

ناهید منجمی

[1] metadata