ناسا: هیچ سیارکی به زمین نمی‌خورد

سازمان فضایی آمریکا (ناسا) با رد هر نوع شایعه و فرضیه‌های مصیبت بار مبنی بر برخورد یک سیارک بزرگ به زمین در ماه سپتامبر (شهریور-مهر)، اعلام کرد: مدرکی دال بر صادق بودن این شایعات وجود ندارد.

ناسا: هیچ سیارکی به زمین نمی‌خورد

به گزارش ایرنا از خبرگزاری یونایتدپرس، سازمان فضایی آمریکا در واکنش به شایعات آنلاین در مورد برخورد یک سیارک بزرگ در فاصله زمانی میان 15 و 28 سپتامبر (24 شهریور تا 6 مهر) ، تلاش دارد تا ساختگی شایعاتی را که به تازگی در بلاگ ها و وب ها منتشر شده است، مشخص کند.

ناسا اعلام کرد: احتمال برخورد تمامی سیارک های بالقوه خطرناکی شناخته شده به زمین در 100 سال آینده کمتر از 0.01 درصد است.

پل کوداس مدیر دفتر اشیاء نزدیک به زمین ناسا می گوید: هیچ پایه و اساس علمی - حتی یک مدرک کوچک- وجود ندارد که نشان دهد یک سیارک و یا هر شیئی آسمانی دیگر در این تاریخ های اعلام شده به زمین برخورد خواهد کرد.

مدت هاست که کاربران شبکه YouTube این شایعه را در فضای مجازی مطرح می کنند. آنها در این فضا پیشربینی را مطرح کرده اند که یک سیارک بزرگ فاجعه بار در اواخر ماه آگوست سال جاری میلادی به نزدیکی پورتوریکو در شمال شرق منطقه کارائیب و تحت حاکمیت آمریکا، اصابت می کند. طراحان این شایعه مدعی شدند که دراثر این واقعه آسمانی یک زمین لرزه بزرگ ایجاد می شود که آمریکا، مکزیک، و آمریکای مرکزی و جنوبی را نابود می کند.

این اولین بار نیست که ناسا برای سرکوب کردن شایعات منتشر شده در اینترنت اقدام کرده است ؛ در سال 2011 نیز شایعاتی مبنی بر این وجود داشت که ستاره دنباله دار النین (Elenin) موجب نابودی زمین خواهد شد.منبع :