طراحی اسکلت‌خارجی برای سبک‌کردن بار

مهندسان وزارت دفاع استرالیا اسکلت خارجی جدیدی ارائه داده‌اند که دو سوم وزن محموله سربازان را مستقیما به زمین منتقل می‌کند.

به گزارش سرویس فناوری ایسنا، این اسکلت خارجی جدید به صرفه‌بوده و زیر سه کیلوگرم وزن دارد.

این فناوری از کابل Bowden استفاده می‌کند؛ این کابل‌ها فولادی بوده و در درون محفظه‌های جداگانه قرار می‌گیرند. کابل‌ها از یک کوله‌پشتی با چهارچوب سخت و از طریق یک نوار پا تا قاعده چکمه‌ها و در هر طرف بدن سرباز قرار می‌گیرد.

کابل‌های Bowden معمولا برای انتقال‌دادن یک نیروی کششی به کار می‌روند با این حال، پوشش خارجی این کابل‌ها مانع از خم‌شدن آن‌ها می‌شود و بنابراین می‌توانند نیروی هل‌دهنده را منتقل کنند. در واقع همین ویژگی‌ است که در اسکلت خارجی جدید برای انتقال نیرو از وزن کوله‌پشتی به زمین به کار می‌رود.

افزون بر این، چون این کابل‌ها انعطاف‌پذیرند، به همراه کاربر خم می‌شوند بنابراین حرکت آن‌ها را مختل نمی‌کنند. کاربر می‌تواند زمانی که به این کابل‌ها نیازی ندارد، آن‌ها را بردارد و در کوله‌پشتی حمل کند.

در حالی که این اسکلت خارجی هنوز در مرحله مفهومی است، نتایج آزمایشات اولیه امیدوارکننده به نظر می‌رسد.

امید می‌رود هنگام تولید این محصول، بتوان از آن نه تنها در عملیات نظامی بلکه در کاربردهای غیرنظامی مانند پیاده‌روی‌های حرفه‌ای و آتش‌نشانی استفاده کرد.

دانشمندان دانشگاه کارنگی ملون و دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی نیز در حال کار بر روی ساخت سیستمی مشابه هستند که برای ارتقای راه‌رفتن به کار خواهد رفت.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب