نخستین بیلبورد تبلیغاتی بر روی قمر زمین

یک شرکت تولیدکننده نوشیدنی‌های ورزشی در ژاپن به نام Otsuka Pharmaceutical قصد دارد تا سال آینده یک کپسول زمان را در ماه فرود بیاورد.

نخستین بیلبورد تبلیغاتی بر روی قمر زمین

به گزارش سرویس علمی ایسنا به نقل از اسپیس، این کپسول توسط فرودگر «گریفین» متعلق به شرکت امریکایی Astrobotic Technology به ماه تحویل داده خواهد شد.

این فرودگر بر روی موشک فالکون 9 متعلق به اسپیس‌ایکس و اواخر سال 2016 پرتاب خواهد شد.

کپسول مزبور حاوی صفحه‌های تیتانیومی است که پیغام‌هایی بر روی آن‌ها توسط مردم سراسر جهان حکاکی شده است. این کپسول همچنین حاوی نوعی ماده نوشیدنی به نام Pocari Sweat در شکل پودر است.

در واقع قرار است کاوشگران آینده این قوطی را باز کرده و پودر آن را با آب کشف‌شده در ماه مخلوط کرده و نوشیدنی حاصل را بنوشند.

شرکت ژاپنی در حال همکاری با یک شرکت هوافضای سنگاپوری به نام Astroscale برای طراحی کپسولی است که بتواند شرایط خشن پرتاب و فضا را تحمل کند.

هنوز جزئیات بیشتری از این پروژه منتشر نشده اما گفته می‌شود شرکت امریکایی Astrobotic برای ارسال هر یک کیلوگرم محموله به ماه 1.2 میلیون دلار هزینه دریافت می‌کند.

هر فردی می‌توان پیغامی را برای کپسول مزبور ارائه دهد و علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت http://lunar-dream.com/en/join/messenger مراجعه کنند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب