نحوه‏‌ی پاسخ‏گویی صحیح در آزمون

زمان در جلسه‏‌ی آزمون از اهمیت بسیاری برخوردار است و در پاسخ دادن به سؤالات باید دقت بسیار زیادی داشت.

نحوه‏‌ی پاسخ‏گویی صحیح در آزمون

زمان در جلسه‏‌ی آزمون از اهمیت بسیاری برخوردار است و در پاسخ دادن به سؤالات باید دقت بسیار زیادی داشت. کم آوردن زمان باعث ایجاد استرس و ناامیدی در فرد می‏شود و احساس عقب افتادن از سایرین را در او به وجود می‏آورد؛ بنابراین اول از همه باید مدیریت زمان را انجام دهیم و زمان را برای پیدا کردن پاسخ سؤالی که آن را بلد نیستیم هدر ندهیم.

تمام سؤالات یک درس ضریب یکسانی دارند و سطح‌بندی شده‏اند. پس نباید از عدم پاسخ‌گویی به چند سؤال واهمه داشت. اول از همه سؤالاتی را که کاملاً از پاسخ آن مطمئن هستید پاسخ دهید. دور سؤالی که فکر می‏کنید بلد هستید اما جواب آن نیاز به تفکر دارد، دایره بکشید و کنار سؤالی که اصلاً بلد نیستید ضربدر بگذارید. درنهایت پس از تمام شدن سؤالات، اول به سؤالاتی که دور آن‌ها دایره کشیده‏اید جواب دهید و اگر زمان باقی ماند به سراغ ضربدرها بروید.

به یاد داشته باشید که تمام خانه‏های پاسخ‌برگ نیازی به سیاه و پر شدن ندارند و از سفید ماندن پاسخ‌برگ خود نهراسید. تمرکز خود را روی سؤالاتی بگذارید که می‏دانید با اندکی تفکر به جواب صحیح خواهید رسید.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب