هفت نکته کلیدی در مطالعه برای آزمون‌ها

مدیریت زمان، کلید موفقیت شما در مطالعه است. اگر برنامه‌ریزی داشته باشید از هر لحظه به نحو احسن استفاده می‌کنید و کم‌تر دچار سردرگمی یا کمبود وقت می‌شوید.

هفت نکته کلیدی در مطالعه برای آزمون‌ها

1. یک برنامه‌ی مشخص داشته باشید: مدیریت زمان، کلید موفقیت شما در مطالعه است. اگر برنامه‌ریزی داشته باشید از هر لحظه به نحو احسن استفاده می‌کنید و کم‌تر دچار سردرگمی یا کمبود وقت می‌شوید.

2. از هم‌اکنون آغاز کنید: اگر مطالعه‌ی خود را به‌موقع شروع کنید دیگر نگران اتمام و جمع‌بندی آن نخواهید بود؛ پس کار امروز را به فردا موکول نکنید.

3. منابع آزمون را بشناسید: باید بدانید که آزمون شما به طور دقیق و با جزئیات از چه بخش‌هایی است و در مطالعه‌ی خود هر مطلب را طوری بخوانید که گویی یکی از سؤالات آزمون خواهد بود.

4. خواب کافی داشته باشید: بهتر است میزان خواب شما در طول شبانه‌روز به 8 ساعت برسد. سعی نکنید که برنامه‌ی خواب خود را کم‌تر از 8 ساعت کنید؛ زیرا تأثیر عکس خواهد داشت.

5. صبحانه‌ی کامل بخورید: تحقیقات نشان داده است که افرادی که صبحانه‌ی کامل میل می‌کنند عملکرد بهتری در طی روز دارند. بهتر است صبحانه‌ی شما شامل غلات، لبنیات، میوه و سبزیجات باشد.

6. به ذهن خود استراحت دهید: بین هر وعده‌ی مطالعاتی حدود 5 تا 10 دقیقه استراحت کنید و این زمان را به قدم زدن یا میل کردن یک میان‌وعده بگذرانید.

7. شب قبل از آزمون، مطلب جدید نخوانید: قطعاً نمی‌توان تمام مطالب را طی یک شب آموخت و این کار فقط باعث اختلال در خواب و خسته شدن ذهن شما می‌شود.


منبع :