الگوهایی مؤثر برای مطالعه‌ی اثربخش (3)

همیشه یک نکته‌ی مهم را در ذهن داشته باشید: «رهبران موفق، مطالعه‌کنندگان موفقی هستند.» برای تبدیل شدن به یک دانش‌آموز موفق نیز باید الگوی مستمر و موفقی برای مطالعه داشته باشید.

همیشه یک نکته‌ی مهم را در ذهن داشته باشید: «رهبران موفق، مطالعه‌کنندگان موفقی هستند.» برای تبدیل شدن به یک دانش‌آموز موفق نیز باید الگوی مستمر و موفقی برای مطالعه داشته باشید. بسیاری از دانش‌آموزان موفق، عادت‌های مطالعاتی خوبشان را با دوستان خود به اشتراک می‌گذارند. برای تبدیل شدن به یک مطالعه‌کننده‌ی موفق لازم است با برخی از این عادت‌های مطالعاتیِ خوب آشنا شوید.

عدم مطالعه‌ی بیش از حد در یک بازه‌ی مطالعاتی:

اگر به مطالعه‌ی بیش از حدِ معمول در یک بازه‌ی مطالعه‌ی روزانه اقدام کنید، علاوه بر خستگی برای بازه‌های مطالعاتی بعد، با کمبود بازده مطالعه‌ی درسی نیز روبه‌رو خواهید شد. برای عبور از این وضعیت، حجم مطالعه در هر بازه را متعادل کرده و در مقابل به تعداد این بازه‌ها اضافه کنید. زمان هر بازه باید با شرایط درس مطابقت داشته باشد. وجود زمان استراحت کوتاه در بین این بازه‌های مطالعاتی، به تجدید قوای ذهنی کمک فراوانی خواهد کرد.


منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب