الگوهایی مؤثر برای مطالعه‌ی اثربخش (2)

همیشه یک نکته‌ی مهم را در ذهن داشته باشید: «رهبران موفق، مطالعه‌کنندگان موفقی هستند.» برای تبدیل شدن به یک دانش‌آموز موفق نیز باید الگوی مستمر و موفقی برای مطالعه داشته باشید.

الگوهایی مؤثر برای مطالعه‌ی اثربخش (2)

همیشه یک نکته‌ی مهم را در ذهن داشته باشید: «رهبران موفق، مطالعه‌کنندگان موفقی هستند.» برای تبدیل شدن به یک دانش‌آموز موفق نیز باید الگوی مستمر و موفقی برای مطالعه داشته باشید. بسیاری از دانش‌آموزان موفق، عادت‌های مطالعاتی خوبشان را با دوستان خود به اشتراک می‌گذارند. برای تبدیل شدن به یک مطالعه‌کننده‌ی موفق لازم است با برخی از این عادت‌های مطالعاتیِ خوب آشنا شوید.

انجام مطالعه در زمان‌های همسان:

اگر این امکان برای‌تان فراهم است، بازه‌های مطالعاتی‌تان را در کل هفته به شکل مشابه و در ساعت‌های یکسان در روز (مثلاً بین ساعت‌های 4 عصر تا 10 شب) طراحی کنید. برنامه‌ریزی دقیق بر پایه‌ی این ویژگی را فراموش نکنید. مطالعه‌ی دقیق با داشتن الگو، منجر به موفقیت بیش‌تر خواهد شد. مطالعه‌ی شما باید مثل غذا خوردن یا خوابیدن زمان مخصوص و تکرارپذیرِ ویژه‌ی خود را داشته باشد. وجود این زمان خاص، به آمادگی ذهن در آن زمان کمک خواهد کرد و آمادگی ذهنی مؤثرترین عنصر در رسیدن به بازدهی بالای مطالعاتی است.

منبع :

خرید کتاب