ایران‌گردی 9 - سفر به گلپایگان

در این بخش با شما به سفر خواهیم. سفر به شهرها و روستاهای ایران. همراه ما باشید و سفرنامه‌های خود را هم برای ما بفرستید. azmoon.mag@gmail.com

ایران‌گردی 9 - سفر به گلپایگان

در این بخش با شما به سفر خواهیم. سفر به شهرها و روستاهای ایران. همراه ما باشید و سفرنامه‌های خود را هم برای ما بفرستید. 

azmoon.mag@gmail.com

هنگامی که از تهران به سوی اصفهان حرکت می‌کنید، در میانه‌ی راه، بعد از شهرستان دلیجان، جاده‌ای انحرافی به نام جاده‌ی موته وجود دارد. این مسیر شما را به شهر زیبا و تاریخی گلپایگان می‌رساند.

گلپایگان از شهرهای استان اصفهان و در همسایگی شهرهای خمین و خوانسار است. آثار تاریخی کشف‌شده (سنگ‌نوشته‌ی غرقاب) از این شهر قدمت گلپایگان را به دوران کهن سنگی می‌رساند. از دیگر آثار تاریخی گلپایگان می‌توان به مناره‌ی آجری و مسجد جامع اشاره کرد که هر دو مربوط به دوران سلجوقی هستند.

در روستاهای اطراف شهر نیز کبوترخانه‌ها و قلعه‌های قدیمی وجود دارند که مهم‌ترین آن‌ها ارگ گوگد است. این ارگ چند سالی است که بازسازی‌ شده و محلی برای اقامت و تفریح به شمار می‌رود.

علاوه بر این‌ها از طبیعت زیبای گلپایگان نباید غافل شد. بستر رودخانه‌ی کوچری از نقاط بسیار خوش آب و هوای منطقه است که به‌تازگی با احداث سدی به روی این رودخانه، دریاچه‌ای پدید آمده که ساعتی را کنار آن گذراندن خالی از لطف نیست.

اگر به گلپایگان سفر کردید، خوردن کباب گلپایگان را فراموش نکنید.

ستاره کاوه

ایران‌گردی - گلپایگان

ایران‌گردی - گلپایگان

ایران‌گردی - گلپایگان

ایران‌گردی - گلپایگان

ایران‌گردی - گلپایگان

ایران‌گردی - گلپایگان