ایران‌گردی 8 - اردبیل، سفری به گذشته

در این بخش با شما به سفر خواهیم. سفر به شهرها و روستاهای ایران. همراه ما باشید و سفرنامه‌های خود را هم برای ما بفرستید. azmoon.mag@gmail.com

ایران‌گردی 8 - اردبیل، سفری به گذشته

در این بخش با شما به سفر خواهیم. سفر به شهرها و روستاهای ایران. همراه ما باشید و سفرنامه‌های خود را هم برای ما بفرستید. 

azmoon.mag@gmail.com

به میدان عالی‌قاپوی اردبیل که می‌رسی، نخستین چیزی که نظرت را جلب می‌کند، گنبد آبی‌رنگ «الله الله» بقعه‌ی شیخ صفی‌الدین اردبیلی است و زیبایی چشم‌نوازش تو را وامی‌دارد تا لحظاتی به آن خیره شوی و سفری به گذشته به درازای چند قرن داشته باشی. 

وارد عمارت که می‌شوی تالاری عظیم در برابرت نمایان می‌شود. قدم‌ها را آهسته‌تر می‌کنی تا هر چه بیش‌تر از تماشای این همه زیبایی لذت ببری. طاق‌های بلند، کاشی‌کاری‌های زیبا، کتیبه‌ها، چینی‌خانه، مسجد جنت‌سرا، حیاط بقعه، مقبره‌ی شیخ صفی، مقبره‌ی شاه اسماعیل، حرم‌خانه، شاه‌نشین، مقبره‌های شهدای چالدران، آشپزخانه و فضاهای دیگر، چنان در برابر دیدگانت خودنمایی می‌کنند که دوست داری ساعت‌ها در این عمارت بنشینی و تصور کنی مهمان بقعه هستی. 

سکون و آرامش این فضای معنوی را نمی‌توان به‌راحتی توصیف کرد؛ باید خودت قدم در این فضا بگذاری و خیالت را در تاریخ به پرواز درآوری تا حس معنوی آن را درک کنی. پس به اردبیل بیا و ساعاتی را مهمان شیخ صفی‌الدین اردبیلی باش!

ایران‌گردی - اردبیل

ایران‌گردی - اردبیل


ایران‌گردی - اردبیل