وقتی می‌نویسید وضوح و شفافیت دارید

یکی از مؤلفه‌های بسیار بااهمیت برنامه‌ریزی درسی، تعداد ساعت‌های مطالعه‌ی شماست.

وقتی می‌نویسید وضوح و شفافیت دارید

یکی از مؤلفه‌های بسیار بااهمیت برنامه‌ریزی درسی، تعداد ساعت‌های مطالعه‌ی شماست. افزایش مدت‌زمان مطالعه، امری موردی و مقطعی یا اتفاقی نیست و نیاز به برنامه‌ریزی تدریجی یا جزءبه‌جزء دارد؛ مانند رکوردگیری یک وزنه‌بردار که وزنه‌ها را کم‌کم افزایش می‌دهد؛ بنابراین از کم شروع کنید.

شتاب از حد همان قدر ذهن را آشفته و مغشوش می‌کند که سرعت کُند و عقب ماندن از برنامه. نکته‌ی بسیار مهم دیگر تناسب و تعادلی است که به مدت‌زمان مطالعه‌تان می‌دهید. برنامه‌ریزی ساعت‌های مطالعه یعنی همه‌ی درس‌ها مهم هستند. سعی کنید با تمرکز و توجه کامل مطالعه کنید و هیچ درسی را نخوانده باقی نگذارید. برنامه‌ریزی به تلاش‌های شما نظم می‌دهد و شما را از افراط و تفریط بازمی‌دارد. دفتر برنامه‌ریزی یعنی تعداد ساعت‌های مطالعه‌ی همه‌ی درس‌ها را به صورت روزانه بنویسید. این نوشتن محرکی است که شما را همیشه در حالت آماده‌باش و در حالت خوداصلاح‌گری دائمی قرار می‌دهد. وقتی می‌نویسید وضوح و شفافیت دارید.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب