شنیدن کی بود مانند دیدن

بارها و بارها شنیده‌ایم که مثلاً فلانی بر اثر تلاش و پشتکار موفق شد یا این‌که برنامه‌ریزی همراه با تلاش و کوشش است که نتیجه می‌دهد.

شنیدن کی بود مانند دیدن

بارها و بارها شنیده‌ایم که مثلاً فلانی بر اثر تلاش و پشتکار موفق شد یا این‌که برنامه‌ریزی همراه با تلاش و کوشش است که نتیجه‌ می‌دهد.

در مورد بزرگان علم باید گفت که برجسته‌ترین صفات آن‌ها را سخت‌کوشی برشمرده‌اند و در مطالعه‌ی خاطرات دانشمندان و شرح حال آن‌ها نیز این موضوع بسیار پررنگ به چشم می‌خورد؛ اما تأثیر این شنیده‌ها و خوانده‌ها به اندازه‌ی تأثیر نشستن پای صحبتِ خود این افراد نابغه و برتر نیست. وقتی با رتبه‌های یک‌رقمی کشوری صحبت می‌کنیم و این عزیزان به زبان خودشان از تلاش‌ها و زحماتی که در طول تحصیل کشیده‌اند، یاد می‌کنند، انسان به باور قلبی در این مورد می‌رسد؛ به این باور که نقش تلاش و سخت‌کوشی، از استعداد و هوش در موفقیت بسیار بالاتر و پررنگ‌تر است. همکاران ما سعی می‌کنند این دیدن‌ها و گفت‌وگوهای بسیار باارزش را در هر شماره از مجله برای شما به قلم و تصویر بکشند تا شما هم به این اعتقاد و باور قلبی برسید و برای رسیدن به قله‌ی موفقیت، حداکثر تلاش و کوشش خود را به کار ببرید.

خرید کتاب