با این روش قدرت ذهنی‌تان را افزایش دهید

کارشناسان در یک تحقیق منحصر بفرد روشی جالب برای افزایش قدرت ذهنی افراد کشف کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان،‌ بالا رفتن از درختان یک شیوه جالب برای افزایش قدرت ذهنی، افزایش توان حافظه و تمرین تعادل است. 

بررسی‌ها نشان می‌دهند، کارشناسان به افرادی که می‌خواهند توان ذهنی خود را بالا ببرند توصیه می‌کنند در کنار انجام کارهایی چون حل جدول کلمات متقاطع و یا جدول سودوکو، کارکردن با انواع نرم‌افزارها بر روی گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها، حفظ شماره تلفن و یا انجام بازی شطرنج بالا رفتن از درختان را تمرین کنند.

تنها بالا رفتن از درختان و حفظ تعادل در سطوح ناهموار و ناپایدار می‌تواند سبب افزایش قدرت مغزی شود.

این تحقیق توسط پژوهشگران فلوریدایی صورت گرفته است.

کارشناسان این نتایج را با اندازه گیری قدرت ذهنی و انجام تست آزمون حافظه قبل و بعد از بالا رفتن از درختان بین 72 فرد داوطلب زن و مرد در رده سنی 18 تا 59 سال بدست آورده‌اند. 

این افراد از درختان بالا رفته و یا بر روی یک طناب باریک به حفظ تعادل پرداخته‌اند.

با وجود مفید بودن بالا رفتن از درخت و یا حفظ تعادل در یک وضعیت ناپایدار پژوهشگران توصیه اکید می‌کنند افراد حتما از وسایل ایمنی، طناب و یا پشتیبانی توسط افراد استفاده کنند. 

بالا رفتن از درخت سبب تقویت قوای مغزی از طریق هماهنگ سازی بین حرکت اندام‌های بدن ازجمله دست‌ها و پاها می‌شود.

کارشناسان انجام ورزش‌های پر تحرک را به افراد برای افزایش قدرت و توان مغزی در عوض انجام فعالیت های ذهنی بدون تحرک توصیه اکید می‌کند.

در حال حاضر مشکلات حافظه و زوال عقل یکی از شایع‌ترین بیماری‌ها در جهان است که در ابعاد اجتماعی، بعد شخصیتی و سلامتی فرد اثر بسیار مخربی می‌گزارد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب