پهپاد دوزیست با قابلیت پرواز و شنا

آزمایشگاه تحقیقاتی نیروی دریایی آمریکا درحال آزمایش یک پهپاد پرنده است که می‌تواند بر سطح آب بنشیند و سپس مانند یک زیردریایی در زیر سطح آب حرکت کند.

به گزارش سرویس فناوری ایسنا، این پهپاد برای حمل‌کردن حسگرها به مکان‌هایی طراحی شده که ورود وسایط نقلیه عادی به آن‌ها دشوار یا خطرناک است.

این پهپاد دوزیست با الهام از پرندگان ساخته شده و می‌تواند زیردریایی‌های دشمن را یافته‌، مواد شیمیایی را شناسایی کند یا برای بررسی نشت نفت شنا کند.

نام این ماشین ترکیبی Flimmer است و آزمایشگاه تحقیقاتی نیروی دریایی به تازگی ویدیویی را منتشر کرده که ربات را در حالت پرواز و شنا به نمایش می‌گذارد.

یکی از چالش‌های اصلی در ساخت این فناوری، جاسازی هر دوی باله‌ها برای شنا و بال‌ها برای پرواز بدون مداخله آن‌ها در کار یکدیگر بود. در ویدیوی منتشره، باله‌ها عمود بر بال‌های پروازی تا می‌شوند.

برای این که این پهپاد بتواند در زیر آب شنا کند، باله‌ها به سمت پایین تا می‌شوند و پهپاد را هنگام شیرجه‌زدن به زیر سطح آب نیرودهی می‌کنند.

منبع :

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ، نحوه چیدمان رشته ها ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب