دانش دیابت ابزاری برای پیشگیری از این بیماری

مسئله مهم در زمینه دیابت این است که بتوان با استفاده از دانش این بیماری از بروز دیابت پیشگیری کرد.

دانش دیابت ابزاری برای پیشگیری از این بیماری

اسدالله رجب، رئیس هیئت مدیره انجمن دیابت در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به مسئله آموزش پزشکان در زمینه دیابت اظهار کرد: در حقیقت پزشکان ما از نظر سطح آگاهی‌های تئوری در زمینه دیابت مشکلی ندارند، مسئله مهم در این زمینه کاربرد و چگونگی استفاده از دانش آن‌ها در زمینه این بیماری است.

وی  افزود: مسئله مهم دیگر در زمینه آموزش پزشکان پیرامون بیماری دیابت این است که با استفاده از این دانش بتوان از پیشرفت بیماری دیابت جلوگیری کرد و افراد کمتری به این بیماری مبتلا شوند.

رئیس هیئت مدیره انجمن دیابت بیان کرد: در صورتی که دانش پزشکان در زمینه دیابت کاربردی شود، وحشت جامعه از این بیماری و عوارض آن کمتر خواهد شد، هم اکنون باید کارهای بیشتری در زمینه کاربرد دانش دیابت توسط پزشکان انجام شود، یک تیم بهداشتی باید آموزش‌های لازم را در زمینه دیابت ببیند، تا بتواند در جهت پیشگیری از این بیماری حرکت کند.

رجب تصریح کرد: انجمن دیابت در 15 مهرماه سال جاری، همایش آموزش دیابت به پزشکان را برگزار می‌کند، در این همایش حدود هزار پزشک شرکت می‌کنند، و با ارائه مقاله و در 3 تا 4 گروه تخصصی به بحث و بررسی بیماری دیابت می‌پردازند، علاوه بر آن انجمن دیابت، اردویی را برای کودکان و نوجوانان زیر 16 سال برگزار خواهد کرد.

منبع :