کلاهی ایمنی با قابلیت تغییر رنگ

محققان امریکایی موفق به تولید ماده ای شده اند که در صورت دریافت هر گونه ضربه ای تغییر رنگ داده و می‌تواند در کلاه‌های ایمنی مورد استفاده قرار گیرد.

کلاهی ایمنی با قابلیت تغییر رنگ

 ضربه به سر می تواند یکی از عمده علت های سکته مغزی، پاره شدن رگ های خونی یا عوارض جبران ناپذیری باشد که به وقوع می پیوندد اما آسیب و صدمه به سر در لحظات اولیه هیچ نشانه ای نداشته و شخص پس از گذشت مدتی متوجه آسیب وارده به مغز خود می شود.

محققان دانشگاه پنسیلوانیا موفق به تولید ماده ای شده اند که در صورت دریافت هر گونه ضربه ای به سرعت تغییر رنگ داده و شخص را متوجه آسیب به ناحیه مغز می کند تا وی سریعا به پزشک مراجعه کرده و به درمان بپردازد.

محققان معتقدند از این ماده می توان در ساخت کلاه های ایمنی استفاده کرد تا در صورت بروز هر گونه اتفاق یا تصادفی تغییر رنگ داده و شخص را متوجه آسیب وارده کند.

در این فناوری برای بلورهای فوتونیک از نوعی لیتوگرافی هولوگرافیک استفاده شده که با هر گونه تغییر شکلی رنگ عوض می کند. این ماده بسیار سبک بوده و می تواند در کلاه های دوچرخه سواران، موتورسواران و ... استفاده شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب