سال 2015 گرمترین سال جهان می‌شود؟

شاید شما هم در تیرماه امسال گرمای شدیدتری احساس کردید. بدانید در هر جا دنیا هم که باشید، تنها نیستید

شاید شما هم در تیرماه امسال گرمای شدیدتری احساس کردید. بدانید در هر جا دنیا هم که باشید، تنها نیستید؛ در تمام جهان 7 ماه اول سال 2015 میلادی گرمترین زمان در طول تاریخ بوده است. حداقل از سال 1880. به همین دلیل گفته می شود امسال گرم ترین سال در طول تاریخ خواهد شد.

ان او ای ای سازمانی که از گزارش های ناسا برای پیش‌بینی آب و هوا استفاده می کند و سازمان آب و هوای ژاپن نیز به این نتیجه رسیده اند که 2015 گرمترین سال تاریخ است.

جیک کراچ یکی از دانشمند سازمان ان او ای ای گفت: گزارش‌های اخیر به ما یادآوری می کند که زمین در حال گرم شدن است.

این سازمان اطلاعتش از سال 1880 به بعد است ولی ممکن است تیر امسال گرم‌ترین ماه در 4000 سال اخیر باشد.

بر اساس دماهای هوایی که تاکنون دیده شده پیش‌بینی می شود 2015 گرمترین سال تاریخ شود. ضمن اینکه پیش بینی شده که پدیده ال‌نینو هم دوباره بوجود بیاید.

ال نینو یکی از چرخه‌های مشهور آب و هوایی جهان است که هر ۲ تا ۷ سال اتفاق می افتد و باعث ایجاد بحران‌ها و بلایای بزرگی در آب و هوای زمین می‌شود از جمله این ناهنجاری‌ها می‌توان به سیلاب‌های ناگهانی، خشک‌سالی و قحطی اشاره کرد.

گفته شده احتمال بوقوع پیوستن ال‌نینو و ادامه داشتنش، بیش از ۹۰ درصد است.

چه چیزی تیر را گرمترین ماه کرد؟

به گزارش ان او ای ای میانگین دما در تیرماه حدود 16.96 درجه سلسیوس بیشتر از میانگین دما در قرن 20 بود. به شکل دقیق تری دمای خشکی ها 16.81 بیشتر از میانگین است و همچنین دما اقیانوس ها 17.02 درجه سلسیوس بیشتر از میانگین است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب