ساعت رومیزی با مایع جادویی

یک مبتکر دانشگاه صنعتی آیندهوون به نام «زلف کوئلمان» نوعی ساعت رومیزی ساخته که از مایع فروسیال برای اعلام زمان استفاده می‌کند.

به گزارش سرویس فناوری ایسنا این ساعت Ferrolic نام دارد و مایع جادویی فروسیال آن با گذشت دقایق در محیط داخلی ساعت حرکت می‌کند.

ساعت کوچک دارای یک چهارچوب آلومینیومی و پنل شیشه‌ای است؛ با این حال، در پشت این سازه ساده محفظه‌ای جادویی و مجموعه قوی از آهنرباهای الکتریکی قرار دارد. این آهنرباهای پنهان برای شکل‌دادن اعداد، مایع را دستکاری می‌کنند.

ماده فروسیال در واقع مایعی مغناطیسه‌شده است که در سال 1963 توسط یک مهندس ناسا به نام «استیو پیپل» تولید شد.

این مایع در اصل قرار بود سوخت مایع موتور باشد اما از آن زمان در حوزه‌هایی مانند مهندسی مکانیک و مراقبت‌های بهداشتی به کار رفته است.

نرم‌افزاری که آهنرباهای الکتریکی این ساعت را کنترل می‌کند، را می‌توان طوری دستکاری کرد که متن و شکل‌هایی را علاوه بر اعداد استاندارد به نمایش بگذارد.

ساعت Ferrolic در تعداد محدود 24 مورد در دسترس است و بهای هر یک از آن‌ها 8300 دلار اعلام شده است؛ با این حال، کوئلمان به دنبال بازاریابی این فناوری است تا در آینده واحدهایی از آن با بهای پایین در دسترس قرار گیرند.

منبع :

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ، نحوه چیدمان رشته ها ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب