ورزش چگونه از افسردگی کم می‌کند

خواب آلودگی یکی از نشانه‌های افسردگی است. ورزش کردن با کاهش فاکتورهای مرتبط با خواب آلودگی می‌تواند از این مشکل در افراد افسرده جلوگیری کند.

ورزش چگونه از افسردگی کم می‌کند

به‌ گزارش ‌ایسنا‌، تحقیقات انجام شده در مرکز تحقیقاتی افسردگی نشان داده است که ورزش هوازی از میزان خواب آلودگی بیماران مبتلا به افسردگی در طول روز می کاهد.

محققان در این تحقیقات دو نشانه بیوزیستی برای خواب آلودگی را بررسی کردند.

خواب آلودگی یکی از نشانه های اصل افسردگی است. ورزش باعث کاهش خواب آلودگی شده و در درمان افسردگی تاثیرگذار است. افرادی که دچار هایپروسومینا هستند در طول روز چندین بار چرت می زنند و سخت از خواب بیدار می‌شوند.

افسردگی نشانه های دیگری همچون اضطراب، کاهش انرژی، خستگی، کاهش سرعت تفکر، کاهش سرعت صحبت کردن، کاهش اشتها و مشکلات حافظه دارد. بعضی از افراد با ابتلا به افسردگی مشکلات خانوادگی، اجتماعی و شغلی پیدا می‌کنند.

بیش از 100 فرد بین 18 تا 70 سال در این مطالعات مورد بررسی قرار گرفتند. این افراد دو نوع ورزش هوازی انجام دادند تا تاثیر این ورزش‌ها بر افسردگی مشخص شود.

چهار فاکتور مختلف مغزی در این افراد بررسی شد.

به طور کلی این مطالعات نشان داد که ورزش با کاهش فاکتورهای مربوط به خواب آلودگی همراه است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
حرکت نوسانی از فیزیک چهارم ریاضی
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم رياضي)
دبیر : پدرام رحمتی