15 تا 20 درصد دانشجویان علمی کاربردی، کارآفرین هستند

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: در حال حاضر 80 مرکز علمی کاربردی کشور به علت حد نصاب نرسیدن تعداد دانشجویان در آستانه تعطیلی قرار دارند.

15 تا 20 درصد دانشجویان علمی کاربردی، کارآفرین هستند

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)_ منطقه همدان، دکتر "محمد اخباری" در جمع خبرنگاران، به خوشه های فناوری اشاره و اظهار کرد: اکنون 36 خوشه فناوری در کشور وجود دارد که پیش بینی می شود به 100 خوشه برسد.

وی با تاکید بر اینکه 15 تا 20 درصد دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی کارآفرین هستند، اظهار کرد: 780 هزار نفر از فارغ التحصیلان دانشگاه علمی کاربردی شاغل هستند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به جشنواره برگزار شده در تهران گفت: در این جشنواره 1041 اثر اختراع شده مشارکت داشتند که 750 مورد آن از سوی معاونت فناوری رییس جمهوری و مرکز نخبگان مورد قبول واقع شد و 140 اختراع نیز مورد تقدیر قرار گرفت.

دکتر اخباری با تاکید بر اینکه استان همدان زمینه خوبی برای رشد گردشگری و صنایع دستی دارد، افزود: با همکاری مسئولان استان می توان خوشه های رشد و شرکت های دانش بنیان را راه اندازی و اجرا کرد.

وی اظهار کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان دانشگاه نسل سوم وظیفه مهارت افزایی و ثروت آفرینی را برعهده دارد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی ویژگی های بارز این دانشگاه را پاسخگو بودن نسبت به عملکردها، پویایی و تحول پذیری و اقتصاد محور و دانش بنیان بودن دانست و تصریح کرد: نیازهای روز بازار باید در این دانشگاه به رشته تبدیل شود چرا که ما در دانشگاه تقاضا محور هستیم.

وی در ادامه با اشاره به تغییر گزینش مدرسین در دانشگاه جامع علمی کاربردی تصریح کرد: در حال حاضر مدرسین در سه طیف صلاحیت های عمومی، تخصصی و تدریسی سنجیده شده و در سه رشته مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت که در نهایت با تایید نظر هیات ممیزه می توانند فعالیت خود را آغاز کنند.

دکتر اخباری در ادامه با بیان اینکه به هیچ یک از مدرسین دانشگاه علمی کاربردی اجازه تدریس بیش از سه درس و بیش از 30 ساعت داده نمی شود. خاطرنشان کرد: تلاش ما همواره در این بوده که در ارزیابی مراکز، 9 آیتم اساسی و کیفی مورد نظر قرار گیرد.

وی در بخش دیگری با بیان اینکه بحث مهارت در کنار فرهنگ دیده می شود، گفت: بودجه بخش فرهنگی دانشگاه علمی کاربردی، هفت میلیارد و 200 میلیون تومان در نظر گرفته شده که از برنامه های اجرا شده توسط این دانشگاه می توان به جشنواره حرکت اشاره کرد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در پایان با اشاره به نقش موثر خبرنگاران در کشور اظهار کرد: رسانه ها در توسعه کشور نقش اساسی ایفا می کنند و ارتباط مرکز جامع علمی کاربردی با رسانه ها باید نزدیک باشد.

منبع :

خرید کتاب