تور مسافرتی به سیاره مریخ

سازمان ناسا در سومین سالگرد مریخ نورد «کنجکاوی» این امکان را برای کاربران فراهم آورده است تا بتوانند سفری مجازی به مریخ داشته باشند.

تور مسافرتی به سیاره مریخ

سازمان ناسا در سومین سالگرد مریخ نورد «کنجکاوی» این امکان را برای کاربران فراهم آورده است تا بتوانند سفری مجازی به مریخ داشته باشند.

مریخ نورد کنجکاوی (Curiosity) تاکنون به مدت سه سال است که ماموریت های خود را بر روی کره مریخ انجام می دهد. به این مناسبت ناسا در سومین سالگرد مریخ نورد کنجکاوی به فضا دو ابزار جدید را طراحی کرده است که هم برای آموزش عموم به کار می آید و هم به دانشمندان کمک می کند تا سایت های جدیدی را در آینده برای فرود روی مریخ طراحی کنند.

 تور مسافرتی به سیاره مریخ

بنا بر این گزارش این ابزار جدید به عموم مردم کمک می کند تا درباره مریخ نورد کنجکاوی (Curiosity) اطلاعات بیشتری را بدست آورند. همچنین بازدیدکنندگان می توانند به کمک یک تور مجازی بر روی کره مریخ از مامورت کنجکاوی بر روی کره مریخ و کشفیاتی که تا الان داشته است دیدن نمایند.

 

اولین ابزار  Mars Trek نام دارد که به وسیله NASA's Lunar Mapping طراحی شده است، یک برنامه کاربردی بر اساس مرورگر اینترنت است که نقشه هایی دارای جزئیات زیاد را از تاریخ 1960 درباره سیاره مریخ در اختیار کاربران قرار می دهد. این برنامه کاربردی با استفاده از صفحه کلید شروع به کار می کند. همچنین پوشه هایی برای دریافت سه بعدی وجود دارند که کاربران می توانند هر نوع اطلاعاتی را که لازم دارند چاپ کنند.تور مسافرتی به سیاره مریخ

ناسا می گوید Mars Trek همچنین می تواند مورد استفاده دانشمندان فضایی قرار گیرد که به کمک آن بتوانند پایگاه هایی را که در سال 2020 تا 2030 ماهواره ها در کره مریخ فرود می آیند را طراحی کرده و بسازند.

 

ابزار دوم Experience Curiosity نام دارد که کاربران می توانند به کمک آن سفری مجازی را به کره مریخ داشته باشند. این برنامه به کاربران این امکان را فراهم می آورد تا رانندگی سه بعدی را با کمک مریخ نورد کنجکاوی بر روی سیاره مریخ داشته باشند این سفر امکانات و اطلاعات بسیار زیادی را درباره فضا و اجزائی که در فضا قرار دارند در اختیار کاربران قرار می دهد.

منبع :