این لیوان استثنائی جانشین اسپری‌های تنفسی می‌شود

یک لیوان پلاستیکی می‌تواند در آینده به عنوان یک مکمل درمانی بویژه جهت کمک به کودکان مبتلا به انواع آسم‌های تنفسی مورد استفاده قرار گیرد.

این لیوان استثنائی جانشین اسپری‌های تنفسی می‌شود

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، کارشناسان برای کمک به دریافت بهتر دارو مخصوص بیماران مبتلا به آسم تنفسی که از اسپری برای رفع حملات آسم استفاده می‌کنند یک لیوان منحصر بفرد تولید کرده‌اند .

گفتنی است، این لیوان که مشابه لیوان‌های کاغذی عادی مخصوص سرو انواع نوشیدنی‌های گرم و سرد است به بدنه دستگاه اسپری کننده داروی ضد آسم متصل می‌شود و با قرار گرفتن در دهان بیمار دارو را به میزان کامل و بدون هدر رفت در اثر مجاورت با فضای محیط به مجاری تنفسی فرد وارد می کند.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، این لیوان به نام Dispozable تنها یک یورو قیمت دارد و پس از هر بار استفاده می‌تواند به دور انداخته شود.

با استفاده از این لیوان‌های جدید استفاده از اسپری‌های تنفسی و اطمینان از رسیدن مقدار کافی دارو بویژه توسط اطفال آسانتر و کنترل مصرف دارو توسط والدین بهتر انجام خواهد شد.

ساخت و استفاده از این لیوان که در مجله قفسه سینه به چاپ رسیده و در کنفرانس بین‌المللی مبارزه با ذرات معلق در هوا و بیماران آسمی مورد ارزیابی قرار گرفته بر روی 43 فرد داوطلب مبتلا به آسم مورد آزمایش قرار گرفته است.

پس از 3 ماه استفاده از این شیوه بر روی داوطلبان بویژه به هنگام فعالیت های شدید بدنی مانند ورزش کارشناسان کم شدن حملات آسمی، افزایش توان ریه و مقاومت بالای بدن در مقابل عوامل آلرژی زا را مشاهده کرده‌اند.

استفاده از این لیوان بویژه برای کودکان مبتلا به آسم آسان است و نیز خطر عفونی و باکتریایی شدن دهانه دستگاه و ورود عوامل بیماری زا به همراه دارو به بدن را ندارد.

منبع :