دستگاه استخراج اسانس از گیاهان دارویی ساخته شد

محققان سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی موفق به ساخت دستگاه استخراج اسانس از گیاهان معطر و دارویی با قابلیت خلوص بسیار بالا شدند.

دستگاه استخراج اسانس از گیاهان دارویی ساخته شد

محمد حسن ایکانی، رئیس پژوهشکده فناوری های شیمیایی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: دستگاه استخراج اسانس از گیاهان معطر و دارویی نسبت به دستگاه های موجود از مصرف انرژی پایین تری برخوردار است اما اسانس های استخراج شده این دستگاه خلوص بسیار بالایی دارند.

وی تصریح کرد: این دستگاه برای استخراج اسانس از گیاهان معطر و دارویی طراحی و ساخته شده است که تاکنون برای استخراج اسانس از گیاهان زیره سبز، زیره سیاه و بذر گشنیز استفاده شده است.

رئیس پژوهشکده فناوری های شیمیایی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی گفت: این دستگاه از دو بخش فشار بخار بالا و خلاء تشکیل شده که در ابتدا گیاهان تحت فشار بخار زیاد قرار می گیرند و اسانس در بخش خلاء استخراج می شود.

ایکانی بیان کرد: نمونه آزمایشگاهی این محصول طراحی و ساخته شده است و با چند شرکت در حال گفتگو برای فروش دانش فنی و یا تجاری سازی این دستاورد قرار داریم.

وی با بیان اینکه گیاهان دارویی در کشور به وفور وجود دارند، تصریح کرد: گیاهان دارویی و فرآورده های آن دارای بازار گسترده داخلی و بین المللی هستند.

این دستگاه توسط پژوهشکده فناوری های شیمیایی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران طراحی و ساخته شده است و تاکنون دو مقاله بین المللی از این پژوهش استخراج شده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب