نوروز 96

ساعت مچی که پرنده می‌شود

طرح اولیه ای از ساعت‌های پرنده ارائه شده که نه تنها دور مچ دست کاربرانشان بسته می‌شوند بلکه همانند یک پرنده بدون سرنشین عمل کرده و از قابلیت‌های متمایزی برخوردارند.به گزارش خبرگزاری مهر، در فیلم های علمی و تخیلی همواره شاهد تصاویر و صحنه هایی بودیم که به دور از ذهن می رسیدند و تنها با افکت های ویژه سینمایی انجام می شدند. اما در عصر فناوری و دنیای مدرنیته، تصاویر و صحنه های چنین فیلم هایی دیگر زاییده تخیل نبوده و در حال ساخت و تولید هستند.

در سال های اخیر، کمپانی های مختلف تولید و ساخت ساعت های هوشمند را آغاز کرده اند، ساعت هایی که از قابلیت های بسیاری برخوردارند که از میان آنها می توان به کنترل ضربان قلب، نبض، میزان سوخت و ساز کالری بدن، مدت زمان راه رفتن، اتصال به اینترنت، نمایش پیام ها، برقراری ارتباط با سایرین و  ... را اشاره کرد.

اما در جدیدترین تکنولوژی عرضه شده، هواپیماهای بدون سرنشین تبدیل به ساعت های مچی هوشمندی می شوند که با دستور کاربرانشان از مچ دست آنها جدا شده و به صورت خودکار از آنها عکس گرفته یا به فیلمبرداری پرداخته و می تواند بر بالای سر کاربر به پرواز درآید. این پرنده بدون سرنشین Nixie نام گرفته و قادر به شناسایی کاربرانش از سایرین است.

منبع :

تعادل ( مسائل تعادل )‌ از شیمی چهارم دبیرستان
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم دبیرستان )
دبیر : فرزاد نجفی کرمی