ساعت مچی که پرنده می‌شود

طرح اولیه ای از ساعت‌های پرنده ارائه شده که نه تنها دور مچ دست کاربرانشان بسته می‌شوند بلکه همانند یک پرنده بدون سرنشین عمل کرده و از قابلیت‌های متمایزی برخوردارند.

ساعت مچی که پرنده می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر، در فیلم های علمی و تخیلی همواره شاهد تصاویر و صحنه هایی بودیم که به دور از ذهن می رسیدند و تنها با افکت های ویژه سینمایی انجام می شدند. اما در عصر فناوری و دنیای مدرنیته، تصاویر و صحنه های چنین فیلم هایی دیگر زاییده تخیل نبوده و در حال ساخت و تولید هستند.

در سال های اخیر، کمپانی های مختلف تولید و ساخت ساعت های هوشمند را آغاز کرده اند، ساعت هایی که از قابلیت های بسیاری برخوردارند که از میان آنها می توان به کنترل ضربان قلب، نبض، میزان سوخت و ساز کالری بدن، مدت زمان راه رفتن، اتصال به اینترنت، نمایش پیام ها، برقراری ارتباط با سایرین و  ... را اشاره کرد.

اما در جدیدترین تکنولوژی عرضه شده، هواپیماهای بدون سرنشین تبدیل به ساعت های مچی هوشمندی می شوند که با دستور کاربرانشان از مچ دست آنها جدا شده و به صورت خودکار از آنها عکس گرفته یا به فیلمبرداری پرداخته و می تواند بر بالای سر کاربر به پرواز درآید. این پرنده بدون سرنشین Nixie نام گرفته و قادر به شناسایی کاربرانش از سایرین است.

منبع :

خرید کتاب