منابع مطالعاتی تابستان

یکی از متداول‌ترین سؤال‌هایی که دانش‌آموزان در تابستان مطرح می‌کنند این است که در این بازه‌ی زمانی از چه منابعی استفاده کنند.

منابع مطالعاتی تابستان

یکی از متداول‌ترین سؤال‌هایی که دانش‌آموزان در تابستان مطرح می‌کنند این است که در این بازه‌ی زمانی از چه منابعی استفاده کنند.

همان طور که می‌دانید تابستان بهترین فرصت برای استراحت، مسافرت و مهمانی، کلاس‌های هنری و ورزشی و... است و اغلب بچه‌ها می‌خواهند در کنار رسیدن به این تفریحات کمی هم مطالعه داشته باشند و تمایل ندارند که حجم زیادی از کتاب‌ها را مطالعه کنند. کسانی که در آزمون‌های تابستان شرکت می‌کنند با بهره بردن از منابع زیر می‌توانند بهترین نتیجه را بگیرند:

  • جزوه‌ی معلم (در صورت حضور در کلاس‌های درسی سال آینده): این منبع بسیار مفید است و حتماً به طور کامل باید مطالعه شود و درس هر جلسه در همان روز مطالعه شود تا بهتر در ذهنتان بماند.

  • کتاب تابستان: شامل سؤال‌های درس‌های اصلی سال گذشته و خلاصه‌درس و تست از درس‌های ریاضی و علوم سال آینده است.

  •  آزمون غیر حضوری: در هر آزمون همراه با پاسخ‌نامه و مجله‌ی آزمون، دفترچه‌ی آزمون غیر حضوری به شما داده می‌شود. این دفترچه شامل خلاصه‌درس و تست است و با مطالعه‌ی آن می‌توانید در آزمون بعد نتیجه‌ی بهتری بگیرید.

  • دی‌وی‌دی‌های مفهومی: برای اغلب درس‌ها، دی‌وی‌دی‌های آموزشی وجود دارد که شامل توضیحات درس و نکته‌ها و حل تست توسط معلمان برجسته است.

  • خلاصه‌درس‌های موجود در سایت کانون: یکی از بهترین منابع است و هر مبحث توسط یک یا چند نفر از معلمان برجسته تدریس شده است. می‌توانید آن‌ها را دانلود کرده و مطالعه کنید.

  • فیلم‌های سه‌دقیقه‌ای : نکات مهم یک مبحث به همراه تعداد اندکی تست در یک فیلم کوتاه توسط یکی از پشتیبان‌های کانون بیان شده است که می‌توانید پس از مطالعه‌ی درس با دیدن این فیلم‌ها نکات را مرور کنید.