احتمال ابتلا به نارسایی قلبی بخاطر ورزش کردن با شدت نامناسب

شدت فعالیت فیزیکی و ورزش عاملی است که بر احتمال ابتلا به نارسایی قلبی اثر گذار است.

احتمال ابتلا به نارسایی قلبی بخاطر ورزش کردن با شدت نامناسب

به‌ گزارش ‌ایسنا‌، پیاده روی و 20 دقیقه دوچرخه‌سواری در طول روز بر کاهش خطر نارسایی‌های قلبی تاثیرگذار است.

مردانی که فعالیت فیزیکی با شدت متوسط انجام می‌دهند نسبت به افرادی که ورزش با شدت کم و یا زیاد انجام می‌دهند، کمتر دچار بیماری‌های قلبی می‌شوند.

نتایج این بررسی‌ها در مجله کالج آمریکایی تخصصی "قلب" منتشر شد. حدود 23 میلیون نفر در دنیا از نارسایی قلبی رنج می برند. به طور کلی در همه افراد 20 درصد احتمال ابتلا به نارسایی قلبی وجود دارد.

در این مطالعات 33 هزار و 12 مرد بین سال‌های 1998 تا 2012 مورد بررسی قرار گرفتند. بررسی‌ها نشان داد مردانی که فعالیت با شدت کم یا فعالیت با شدت زیاد انجام می‌دهند 47 درصد تا 51 درصد بیشتر از افرادی که فعالیت فیزیکی با شدت متوسط انجام می‌دهند در معرض نارسایی قلبی قرار دارند.

بررسی‌ها نشان داد افرادی که پیاده روی یا دوچرخه‌سواری می‌کنند 21 درصد کمتر در معرض خطر نارسایی قلبی قرار دارند.

محققان همچنین دریافتند افرادی که تا 30 سالگی فعال بودند، اما در زمان انجام مطالعات فعالیتی نداشتند با کاهش خطر نارسایی قلبی روبرو نبودند.

مدیر این تحقیقات می‌گوید: فعالیت فیزیکی شدید که به بدن فشار وارد کند نیز بر کارایی قلب تاثیر عکس دارد و احتمال نارسایی قلبی را افزایش می‌دهد.

پیش از این اطلاعات کمی درباره شدت ورزش و تاثیر آن بر نارسایی قلبی وجود داشته است. فعالیت فیزیکی متوسط می‌تواند هم در جلوگیری از ابتلا به نارسایی قلبی و هم در درمان آن تاثیرگذار باشد.

منبع :