۶۰ نفر از دانشجویان نمونه کشوری تقدیر شدند

تعداد ۶۰ نفر از دانشجویان نمونه کشوری سال ۹۳ وزارتخانه‌های بهداشت و علوم با حضور معاون اول رئیس جمهور تقدیر شدند.

۶۰ نفر از دانشجویان نمونه کشوری تقدیر شدند

به گزارش خبرنگار مهر، عصر امروز مراسم تقدیر از دانشجویان نمونه کشوری سال ۹۳ با حضور دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی و برخی از معاونان وزارتین و روسای دانشگاههای بزرگ کشور در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

در این مراسم از ۶۰ نفر از دانشجویان نمونه کشوری سال ۹۳ تقدیر شد که ۴۰ نفر از دانشجویان نمونه تحت پوشش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و ۲۰ نفر از این دانشجویان نمونه از دانشگاههای تحت پوشش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بودند.

در این مراسم سه نفر از دانشجویان نمونه کشوری از دانشگاهها تحت پوشش وزارت علوم و وزارت بهداشت درخواست ها و مشکلات خود را مطرح کردند.

در ابتدا لیلا پهلوان زاده دانشجوی نمونه کشوری از دانشگاههای تحت پوشش وزارت علوم درخواست و مشکلات دانشجویان را مطرح کرد.

وی گفت: یکی از درخواست های این دانشجویان این است که به مقوله پژوهش در کشور ارج نهاده شود همچنین به کیفیت آموزشی، تحصیل دانشجویان نمونه در مقاطع بالاتر بدون آزمون، اعطای بورس های تحصیلی به دانشجویان نمونه و استخدام دانشجویان نمونه به عنوان عضو هیئت علمی توجه ویژه ای شود.

وی همچنین درخواست کرد شرایطی ایجاد شود تا دانشجویان نمونه بتوانند به عضویت بنیاد ملی نخبگان درآیند.

این دانشجوی نمونه همچنین خواستار این مسئله شد که دانشجویان نمونه دانشگاههای پیام نور و آزاد نیز امکان رقابت با دانشجویان سراسری را داشته باشند.

در ادامه رضا وفایی دانشجوی نمونه از دانشگاههای تحت پوشش وزارت بهداشت، موارد و مشکلات دانشجویان نمونه تحت پوشش وزارت بهداشت را عنوان کرد.

وی گفت: در حال حاضر آمار مقالات محققین کشور در حال افزایش است و پیشرفت قابل توجهی داشته اند ولی باید به شاخص های کیفی این مقالات نیز توجه ویژه ای شود.

از دیگر مسائلی که این دانشجو مطرح کرد می توان به ارائه تسهیلات به دانشجویان نمونه کشوری برای استخدام به عنوان عضو هیئت علمی، ارائه تسهیلات برای ورود به مقاطع بالاتر بدون آزمون و انتخاب مدیران از میان نخبه ها اشاره کرد.

در ادامه سومین دانشجوی نمونه کشوری درخواست و مسائل این دانشجویان را در دو بخش خواستار شد.

وی در بخش اول صحبت خود خواستار عضویت دانشجویان نمونه در بنیاد ملی نخبگان، اعطای تسهیلات بورس و استفاده از این دانشجویان در حل مشکلات دستگاههای اجرایی شد و همچنین اینکه نقشه جامع علمی کشور مبنای توسعه کمی علم در ایران قرار گیرد.

این دانشجوی نمونه در بخش دوم سخنان خود از معاون اول  رئیس جمهور خواست اکنون که برنامه ششم توسعه در حال تدوین است جایگاه حوزه اجتماعی و فرهنگی جدی تر دیده شود.

وی دادامه داد: انتظار ما از شما این است اقشار کم درآمد در اولویت حمایت اجتماعی و توانمند سازی دولت قرار گیرند.

منبع :