یک فناوری جالب برای تصویرسازی سه‌بعدی

یک دانشمند آمریکایی فناوری جالبی را ارائه کرده که تصاویر ثابت را مجددا در یک بعد جدید یعنی سه‌بعدی به تصویر می‌کشد.

یک فناوری جالب برای تصویرسازی سه‌بعدی

یک دانشمند آمریکایی فناوری جالبی را ارائه کرده که تصاویر ثابت را مجددا در یک بعد جدید یعنی سه‌بعدی به تصویر می‌کشد.

در حالیکه تصاویر روی نمایشگر، اجسام دو بعدی مسطحی هستند که روی اجسام دوبعدی لایه‌گذاری شده‌اند، فناوری Mental Canvas که به رهبری جولی دورسی، دانشمند رایانه دانشگاه ییل ساخته شده، طرح‌هایی را ایجاد می‌کند که بطور سه‌بعدی قابل هدایت هستند.

با این نرم‌افزار می‌توانید درست مثل زمانی که با یک خودکار و کاغذ کار می‌کنید، شروع به طراحی کنید و وقتی مداد را پایین می‌گذارید، طرح شما از جهات مختلف قابل مشاهده و مثل این است که به هر زاویه‌ای از دوربین دسترسی داشته ‌باشید.

دورسی اظهار کرد: این کار مثل یک نوع طراحی فضایی است. فناوری Mental Canvas اساسا ایده طراحی معمولی را گسترش می‌دهد.

این نرم‌افزار می‌تواند روزی دانشمندان را قادر سازد که از ساختارهای مولکولی خود نمونه‌های سه‌بعدی تهیه کنند. دانشجویان معماری می‌توانند با این ابزار از طراحی‌های ساختمانی خود چشم‌اندازهای جدیدی به دست بدهند. فیلم‌سازان نیز می‌توانند به راه‌های جدیدی برای به تصویر کشیدن داستان‌های خود دست پیدا کنند.

این نرم‌افزار به نوعی تلفیق سرعت و آسانی طراحی دو بعدی با مدلسازی سه‌بعدی است که کند بوده و به دقت هندسی زیادی نیاز دارد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب