خواص میوه‌های بهشتی

میوه‌های همچون سیب، انار، انگور، زیتون، خرما، انجیر خواص زیادی دارند که این میوه‌ها علاوه بر جنبه خوراکی از دیدگاه دارویی و اثرات درمانی نیز قابل توجه هستند

سید مرتضی صفوی متخصص تغذیه در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان اظهار داشت:‌ میوه‌های بهشتی همچون سیب، انار،‌ انجیر،‌ خرما،‌ زیتون،‌ انگور خواص زیادی دارند که از بین آنها سیب پر خاصیت‌تر است.

وی افزود: سیب میوه‌ای خوشبو،‌ خوش‌طعم است که 30 گونه دارد و پوست سیب معده را پاکیزه می‌کند.

این متخصص تغذیه گفت: قند سیب قرمز از سیب سبز بیشتر است اما از همه میوه‌ها پر خاصیت‌تر است.

وی ادامه داد:‌ سیب سبز برای درمان بیماری نقرض مفید است و جلوی خون دماغ را می‌گیرد و تب را برطرف می‌کند و آب سیب معده کودک را شستشو می‌دهد، ضد عفونی کننده است،‌ کسانی که صبح ناشتا سیب می‌خورند جلوی اسهال را می‌گیرد، برای گرفتگی صدا و چاقی خوب است، همچنین برای کیسه صفرا و بیماری‌های دیابت موثر هست و فسفر خوبی دارد.

صفوی گفت: انار سرشار از ویتامین است و پوست و ریشه آن جلوی خونریزی را می‌گیرد، پتانسیم ضد سرما خوردگی دارد،‌ بوی دهان را از بین می‌برد،‌ تقویت کننده کبد است و برای کبد خونسازی می‌کند، ‌برای درمان سرطان و فشار خون موثر است.

وی در ادامه افزود: انجیر برای تصفیه خون و همچنین بیماری‌های قلبی و عروقی خوب است و انگور میوه بهشتی است که شامل ویتامین‌های A،B،C می‌باشد،‌همچنین دارای مقداری منزیم، کلسیم،‌ آهن، فسفر،‌ پتاسیم و آلبومین است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب