گفتگو با رتبه 1 منطقه3 کنکور تجربی 94که از دبستان به کانون آمد

محمدمهدی خادم‌بشیری رتبه 1 منطقه 3رشته علوم تجربی از شهر گچساران، به همراه برادر دو قلویش محمدامین رتبه 6 منطقه 3 رشته‌ی علوم تجربی، از کلاس پنجم دبستان در آزمون‌های کانون شرکت کرده اند

گفتگو با رتبه 1 منطقه3 کنکور تجربی 94که از دبستان به کانون آمد

محمدمهدی خادم‌بشیری رتبه 1 منطقه 3رشته علوم تجربی از شهر گچساران، به همراه برادر دو قلویش محمدامین رتبه 6 منطقه 3 رشته‌ی علوم تجربی، از کلاس پنجم دبستان در آزمون‌های کانون شرکت کرده اند.پدر محمدمهدی دارای مدرک فوق لیسانس ادبیات فارسی و مادرش دارای مدرک کارشناسی پرستاری از دانشگاه شهیدبهشتی است.

محمدمهدی و محمدامین یک خانواده کانونی دارند و خواهرشان مهسا دانش‌آموز کلاس هشتم است  و او نیز امسال برای چهارمین سال متوالی در آزمون‌های کانون شرکت می‌کند.

گفتگو با رتبه 1 منطقه3 کنکور تجربی 94که از دبستان به کانون آمد
ماجرای آمدن شما به کانون چگونه بود؟

من و محمدامین کلاس پنجم دبستان بودیم و قصد داشتیم در آزمون ورودی مدرسه نمونه دولتی شرکت کنیم.آن زمان در شهر ما مدرسه تیزهوشان وجود نداشت. پذیرش بدون سهمیه مدرسه نمونه دولتی هم فقط 17 نفر بود. حسن شرکت در آزمون ها این بود که در شهر ما جو خوبی بین رقبا به وجود می آمد و می دانستی خودت و رقبا کجا هستید و چه جایگاهی دارید.

علت استمرار حضور ما در آزمون‌ها برای چندین سال متوالی چه بود؟

من می‌توانستم خودم را در آزمون ها بسنجم. از طرفی آزمون من را وادرا به درس خواندن می‌کرد، من در دوره دبستان و راهنمایی تاحدودی کم‌تلاش بودم و درس خواندن را جدی نمی‌گرفتم اما شرکت در آزمون‌ها مثل یک نیروی محرکه بود که باعث می‌شد من با علاقه درس بخوانم.

همراهی پدرو مادر برای درس‌خواندن با شما چه بود؟

پدر و مادرم بیشتر از هر کاری زمینه روحی مناسب و مثبتی را برای من و برادرم فراهم می کردند.

واکنش آنها موقع دریافت کارنامه چگونه بود؟

کارنامه ما هم مثل همه‌ی دانش آموزان نتیجه خوب و بد داشت گاهی اوقات رتبه وترازهای بسیار خوبی کسب می‌کردیم گاهی اوقات هم ممکن بود افت تراز داشته باشیم.موقعی که نتیجه خوب می‌گرفتیم نمی گفتند که دیگر بس است و اینجا آخرین نتیجه است و وزمانی‌هم که افت تراز داشتیم روحیه ما را تخریب نمی کردند.

ماندگارترین دبیران دوران تحصیل دبستان و راهنمایی تان چه کسانی بودند؟

معلم کلاس پنجم آقای انصاری که خیلی برای ما زحمت کشیدند و دبیران دوره‌ی راهنمایی آقای علی‌نژاد دبیر ریاضی و آقای نظری دبیر علوم.

خاطره‌ی آموزشی از دوران تحصیلت داری؟

وقتی اول دبیرستان بودم کمی از درس فاصله گرفته بودم، ترازم افت می‌کرد، کم کار شده بودم ولی وضعیت درسی محمدامین از من بهتر بود.سال دوم همایشی با حضور دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در یاسوج برگزار شده بود و دانش‌آموزان برتر را برای شرکت در این همایش به یاسوج بردند و محدامین هم جزء آن‌ها بود اما من جزء لیست نبودم.

محمدامین بعد از شرکت در این همایش خیلی فعال شد و با جدیت تمام درس می‌خواند، ترازهایش رشد کرد و همیشه جزء برترها بود.من هم با دیدن محمدامین تحت تاثیر قرار گرفتم و آرام آرام در درس خواندن جدی‌تر شدم و این جدیت تا سال کنکور ادامه پیدا کرد.

پس داشتن یک برادر دو قلو روی درس‌خواندن شما تاثیر مثبتی داشت؟

بله  من و محمد امین بسیاری از درس‌ها را با هم پیشخوانی می‌کردیم مثلاً تصمیم می‌گرفتیم دینامیک فیزیک را بخوانیم این‌کار را شروع می‌کردیم و با هم بحث و تبادل نظر و رفع اشکال می‌کردیم.طوری‌که در آن مبحث به تسلط می‌رسیدیم.