کاربرد بلوک‌های عصبی در درمان سردردهای شدید

رییس انجمن علمی سردرد ایران گفت: بلوک‌های عصبی چندسالی است که وارد حوزه درمان شده است اما فقط در موارد خاصی مانند درمان سردردهای شدید به کار می‌رود.

کاربرد بلوک‌های عصبی در درمان سردردهای شدید

به گزارش گروه علمی ایرنا از انجمن سردرد ایران، دکتر منصوره تقاء با بیان اینکه بلوک های عصبی ممکن است در مواردی مانند سردردهای با منشا مشکلات گردن نیز موثر باشند، افزود: بر این اساس در مجاورت برخی از عصب ها که به دلیل سردردهای مکرر تحریک شده اند، ماده بی حسی و گاهی همراه با کورتیکو استروییدها استفاده می شود. 

وی افزود: مصرف بی رویه قرص های تسکین دهنده سردرد نسبت به سال های گذشته کاهش یافته است اما هنوز آمار بالایی دارد.

رییس انجمن علمی سردرد گفت: افراد باید به سردردهایی که برای آنان تازگی دارد و در گذشته با آن مواجه نشده بودند، توجه کنند و برای مشخص شدن علت آن به پزشک مراجعه کنند. 

تقاء، با اعلام برگزاری چهارمین کنگره بین المللی سردرد ایران از 25 تا 27 شهریورماه در هتل المپیک تهران با هدف ارتقای سطح دانش متخصصان این رشته اظهار کرد: به روز رسانی دانش پزشکان و متخصصان در مورد سردرد، به آنها در تشخیص و درمان بیماران کمک می کند.

وی افزود: همچنین در راستای افزایش سطح دانش متخصصان این رشته، عضویت انجمن سردرد ایران را در انجمن جهانی سردرد و انجمن اروپایی سردرد فراهم کرده ایم و امیدواریم به این طریق بتوانیم گام های بلندتری در راستای ارتقای دانش سردرد پزشکان این حوزه برداریم.

رییس انجمن سردرد گفت: در این کنگره صاحب نظرانی همچون رییس سابق انجمن جهانی سردرد و مهمانانی از کشورهای آمریکا، انگلیس و ترکیه شرکت می کنند و 16 نفر از صاحب نظران داخلی به ایراد سخنرانی می پردازند. 

تقاء افزود: کارگاه های آموزشی نیز به منظور ارایه تازه ترین دستاوردها در حوزه درمان سردرد در این کنگره ارایه می شود. منبع :