مرحله کشوری نخستین جشنواره نوجوان خوارزمی در مشهد آغاز شد

مرحله کشوری نخستین جشنواره نوجوان خوارزمی روز سه شنبه با حضور 193 دانش آموز برتر از 32 استان کشور طی مراسمی در مشهد آغاز شد.

مرحله کشوری نخستین جشنواره نوجوان خوارزمی در مشهد آغاز شد

دبیر اجرایی این جشنواره در این مراسم گفت: مرحله کشوری این جشنواره برای نخستین بار به میزبانی استان خراسان رضوی برگزار می شود.

سعید سلطانی اظهار کرد: نخستین جشنواره نوجوان خوارزمی در قالب چهار رشته پژوهش علمی، مسابقات مهارتی آزمایشگاهی، دست سازه های کار و فناوری و مسابقه ادبی واژه ها برگزار می شود. 

رییس اداره آموزش متوسطه اول خراسان رضوی افزود: علاوه بر این تمام دست سازه های علمی - آموزشی منتخب دانش آموزان در قالب رشته جانبی با یکدیگر رقابت می کنند و سه دست سازه به عنوان برتر انتخاب می شوند.

وی با بیان اینکه 840 هزار دانش آموز در مرحله آموزشگاهی این جشنواره شرکت داشتند گفت: از این تعداد 193 دانش آموز از استانهای مختلف به مرحله کشوری راه یافته اند.

وی اظهار کرد: در این مرحله از هر رشته سه نفر برای رتبه های اول تا سوم انتخاب می شوند.

سلطانی با بیان اینکه 70 درصد دانش آموزان راه یافته به مرحله کشوری این رقابت ها را دختران تشکیل می دهند افزود: هشت نفر از استان خراسان رضوی به مرحله کشوری این جشنواره راه یافته اند.

مرحله کشوری نخستین جشنواره نوجوان خوارزمی در مشهد از 27 تا 29 مرداد ماه ادامه دارد./

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
در مسیر اخلاص از دین و زندگی چهارم دبیرستان + حل سوالات دامدار آزمون غیر حضوری
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم دبیرستان)
دبیر : محمد رضایی بقا