ورزش روند پیری را کُند می‌کند

کسانی که ورزش می‌کنند, روند پیری در آنها کُندتر است و این مسئله در طب سنتی نیز آمده است, ورزش حرارت غریزی را برافروخته می‌کند که این امر خود عاملی است که عمر انسان طولانی‌تر شود.

ورزش روند پیری را کُند می‌کند

به گزارش شفا آنلاین : مرضیه بیگم سیاه پوش درباره ورزش اظهار کرد: در طب ورزشی و علوم تربیت بدنی این موضوع به وضوح مشخص است که ورزش روند پیری را کند می‌کند.

به گفته وی کسانی که ورزش می‌کنند, روند پیری در آنها کند تر است و این مسئله در طب سنتی نیز آمده است, ورزش حرارت غریزی را برافروخته می‌کند که این امر خود عاملی است که عمر انسان طولانی تر شود.

ورزش می‌تواند باعث دفع بهتر فضولات شود

این متخصص طب سنتی ادامه داد: ورزش با برافروخته نگه داشتن حرارت غریزی روند پیری را در بدن به تعویق می‌اندازد. از طرفی ورزش می‌تواند باعث دفع بهتر فضولات شود.

سیاه پوش افزود: در طب سنتی یک سری فضولاتی را در بدن در نظر می‌گیریم که شاید در طب جدید نباشد. که فضولاتی هستند که در میان بافت‌ها هستند نه آن چیزی که ما به عنوان فضولات می‌دانیم.

وی بیان داشت: به غیر از ادرار, مدفوع و عرق و ... یک سری دیگر از فضولات در بدن وجود دارد که تنها راه دفع آنها از بدن ورزش است که اگر این‌ها در بدن باقی بمانند و تجمع پیدا کند, زمینه را برای بیمار شدن مستعد می‌کنند.

ورزش حرارت غریزی را برافروخته نگه می‌دارد

این متخصص طب سنتی خاطرنشان کرد: به این ترتیب از دیدگاه طب سنتی ورزش با برافروخته نگه داشتن حرارت غریزی و دفع فضولات که زمینه مستعد کنندگی بیماری هست, باعث حفظ و ارتقای سلامتی می‌شود.

سیاه پوش خاطرنشان کرد: گرمای حاصل از یک حرکت بدنی موجب هضم بهتر غذا می‌شود.

منبع :