هواپیمای بدون سرنشینی که به زیردریایی تبدیل می‌شود

شرکت هواپیمایی بویینگ طرح ساخت هواپیمای بدون سرنشینی را که به زیردریایی تبدیل می‌شود ثبت اختراع جهانی کرد.

به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از ساینس، این هواپیما که از راه دور کنترل می شود، می تواند از حامل خود جدا شده و با یک شیرجه وارد آب شود. 

به منظور کاهش وزن و بهینه سازی ویژگی های هیدرودینامیکی، هنگام ورود به آب، ملخ و بال های هواپیما که با پیچ و چسب حلال در آب به بدنه متصل شده اند، جدا می شوند تا قادر باشد مانند یک زیردریایی در آب حرکت کند.

شرکت بویینگ ادعا کرده است که نیروی محرکه لازم برای حرکت این فناوری، توسط یک موتور واحد تامین می شود؛ ولی هنوز مشخصات این موتور فاش نشده است. می توان با استفاده از این زیردریایی، محموله های مختلفی را به اعماق آب انتقال داد. عمق مدنظر برای حرکت زیردریایی با استفاده از مخازن بالاست (ballast) کنترل می شود.

زمانی که ماموریت زیردریایی به پایان رسید، به سطح آب می آید و اطلاعات را با یک هواپیمای بدون سرنشین دیگر یا یک مرکز فرماندهی مبادله می کند.

شرکت بویینگ در حال حاضر فقط ایده متخصصان را درباره این طرح بیان کرده و هنوز این فناوری به مرحله مفهوم (concept) تبدیل نشده است.

منبع :

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ، نحوه چیدمان رشته ها ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب