هواپیمای بدون سرنشینی که به زیردریایی تبدیل می‌شود

شرکت هواپیمایی بویینگ طرح ساخت هواپیمای بدون سرنشینی را که به زیردریایی تبدیل می‌شود ثبت اختراع جهانی کرد.

هواپیمای بدون سرنشینی که به زیردریایی تبدیل می‌شود

به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از ساینس، این هواپیما که از راه دور کنترل می شود، می تواند از حامل خود جدا شده و با یک شیرجه وارد آب شود. 

به منظور کاهش وزن و بهینه سازی ویژگی های هیدرودینامیکی، هنگام ورود به آب، ملخ و بال های هواپیما که با پیچ و چسب حلال در آب به بدنه متصل شده اند، جدا می شوند تا قادر باشد مانند یک زیردریایی در آب حرکت کند.

شرکت بویینگ ادعا کرده است که نیروی محرکه لازم برای حرکت این فناوری، توسط یک موتور واحد تامین می شود؛ ولی هنوز مشخصات این موتور فاش نشده است. می توان با استفاده از این زیردریایی، محموله های مختلفی را به اعماق آب انتقال داد. عمق مدنظر برای حرکت زیردریایی با استفاده از مخازن بالاست (ballast) کنترل می شود.

زمانی که ماموریت زیردریایی به پایان رسید، به سطح آب می آید و اطلاعات را با یک هواپیمای بدون سرنشین دیگر یا یک مرکز فرماندهی مبادله می کند.

شرکت بویینگ در حال حاضر فقط ایده متخصصان را درباره این طرح بیان کرده و هنوز این فناوری به مرحله مفهوم (concept) تبدیل نشده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب