قصه‌های برترهای هنر:علیرضا طباطبایی،رتبه 1 منطقه 3 کنکورهنر 94

علیرضا دروس «درک عمومی هنر» و «خلاقیت نمایشی» آزمون ­های کانون را نقطه­ قوت گروه هنر کانون می‌داند.

قصه‌های برترهای هنر:علیرضا طباطبایی،رتبه 1 منطقه 3 کنکورهنر 94


علیرضا یک خواهر و دو برادر دارد. برادر بزرگترش هم کانونی بوده و در دانشگاه «شهید چمران» شهر اهواز پذیرفته شده است.

او به رشته ­ی «سینما» علاقه ­مند است و از جمله تفریحاتش سر زدن به سایت ­های مختلف سینمایی است.

علیرضا دروس «درک عمومی هنر» و «خلاقیت نمایشی» آزمون­ های کانون را نقطه­ قوت گروه هنر کانون می ­داند. او  از تشویق، حمایت و اعتماد خانواده بهره ­مند بود و معتقد است رفتار خانواده در سال کنکور اهمیت زیادی دارد و اگر بتوان نگاه مثبتی به همه­ ی رشته­ ها داشت، داوطلب می­ تواند با توجه به علاقه­ اش رشته ­ی دانشگاهی ­اش را انتخاب کند .

او در مدرسه­ ی غیرانتفاعی «خوارزمی» درس خوانده است. از سال سوم به هنر علاقه ­مند شده ولی در شهرشان، رشته­ ی هنر وجود نداشته، از این رو سال پیش ­دانشگاهی را ریاضی خوانده و در آزمون ­های ریاضی کانون نیز از طرف مدرسه، شرکت می ­کرده است. در 6 آزمون آخر گروه هنر کانون شرکت کرده و اگر از برنامه ­ی راهبردی عقب می ­مانده سعی می­ کرده با ایجاد تعادل بین دروس ضعیف و قوی دست به جبران بزند.

علیرضا، به صورت مداوم به سایت کانون سر می­زده و در آزمون ­های آن­لاین شرکت می­ کرده است. او درباره­ ی صفحه­ ی مشاره­ ی هنر سایت کانون و بخش «داوطلبان کنکور هنر، سؤالات مشاوره ­ای خود را این ­جا بپرسید» می­ گوید: "نکاتی که مطرح می ­شد خیلی به کارم می آمد. تقریباً همه ­ی مطالب آن را می خواندم. چون برخی از سؤالات داوطلبان، مشابه سؤال ­هایی بود که ذهنم را مشغول کرده بود."

او ارتباط صمیمانه ­ای با «محسن مختاری ­فر»، پشتیبان ویژه­ اش، پیدا کرده و همیاری و پیگیری ­های پشتیبانش به خصوص در هفته­ های آخر را در موفقیتش تأثیرگذار می ­داند. علیرضا، بر اهمیت نقش پشتیبان ویژه به خصوص برای داوطلبانی که از امکانات آموزشی کمی بهره­ مندند، تأکید کرده و می ­گوید:" به دلیل شرکت در 6 آزمون آن­لاین هنر و نیاز به 2 الی 3 آزمون برای تثبیت تراز و مشخص شدن یک پشتیبان ویژه، خیلی دیر با پشتیبان ویژه ­ام آشنا شدم، اما در همان مدت کوتاه به دلیل برقراری ارتباط خوب و صمیمی، به راحتی سؤالات و ایراد­هایم را درباره ­ی درس ­ها و آزمون ­های کانون از او می­ پرسیدم."

از آن­ جایی که رشته­ ی پشتیبان ویژه ­ی علیرضا همان رشته­ ی مورد علاقه ­­ی او یعنی سینما بوده، با او درباره ­ی رشته و فضای دانشگاه صحبت می ­کرده. او نقش پشتیبان ویژه را در ایجاد اعتماد به نفس و بالابردن روحیه ­اش به خصوص بعد از آزمون­ هایی که ترازش پایین می ­آمده، بسیار پررنگ می­ داند.


برای مشاهده ی کارنامه ها در کانون کلیک کنید


تهیه و تنظیم: مینا دامغانیان- محسن مختاری فر- ارغوان عبدالملکی

ارغوان عبدالملكی