فراخوان هشتمین جشنواره کتاب برتر کودک و نوجوان منتشر شد

فراخوان هشتمین دوره جشنواره کتاب برتر سال جاری در بخش کودک و نوجوان با هدف بررسی و ارزیابی کتاب‌های چاپ اول تولید سال 92و 93، منتشر شد.

فراخوان هشتمین جشنواره کتاب برتر کودک و نوجوان منتشر شد

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا، جشنواره کتاب برتر کودک و نوجوان از سوی انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان با نگاه ویژه به نقش ناشر به صورت دوسالانه برگزار می شود.

در این فراخوان آمده است: ناشران کودک و نوجوان حداکثر تا تاریخ 15/6/ 94 فرصت دارند نسبت به ارسال آثار فاخر خود که درصورت تمایل ضمیمه ویژگی های آنها نیز قید شده باشد، اقدام کنند.

براساس بندهای فراخوان ششمین جشنواره کتاب برتر کودک و نوجوان، برخی از ملاک های ارزیابی متن، شامل شعر، داستان و متون علمی و آموزشی، بهره گیری از تخیل، حفظ عناصر داستان و نوآوری در سبک نگارشی و استفاده از مفاهیم قابل درک برای مخاطبان کودک و نوجوان درج شده است. 

خلق فضای تصویر مناسب با متن، همراهی متن با تصویر، مطابقت تصویر به کار رفته با مستندات تاریخی و علمی، نوآوری در فرم و رنگ و طراحی جلد مناسب کتاب از جمله ملاک های ارزیابی هیأت داوران اشاره شده در فراخوان برای بخش تصویر و گرافیک است.

در بخش داوری مدیریت نشر، نوآوری، خلاقیت و نیاز سنجی در انتخاب و سفارش موضوع کتاب ، ویراستاری و استفاده از قطع مناسب برای کتاب، کیفیت چاپ و صحافی مورد توجه هیأت داوران این بخش است.

در بخش ترجمه نیز امانت داری، صحت و دقت در ترجمه، درج مشخصات شناسنامه ای متن اصلی ترجمه مناسب با سبک ادبی و زبانی متن اصلی ملاک نظر ارزیابان این بخش خواهد بود.

بر اساس گزارش روابط عمومی انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک، ناشرانی که تمایل به شرکت در این جشنواره دارند می توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره واقع در بلوار کریمخان زند،ابتدای حافظ،کوی هورچهر، پ 13 واحد 2 ارسال کنند.

منبع :