انجمن نخبگان هنری دانش آموز در کشور تشکیل می‌شود

مدیر کل فرهنگی،هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش کشور از تلاشها برای تشکیل انجمن نخبگان هنری دانش آموز خبر داد.

انجمن نخبگان هنری دانش آموز در کشور تشکیل می‌شود

مهدی علی اکبر زاده روز یکشنبه در آیین اختتام سی و سومین مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان پسر کشور در محل اردوگاه شهید رجایی نیشابور اظهار کرد: این انجمن باید متشکل از دانش آموزان هنرمند و توانمند این دوره از مسابقات و دیگر دانش آموزان هنرمند نخبه باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه هنرمندی که سبک و سیاق نداشته باشد کمبود دارد خطاب به دانش آموزان گفت:سبک و سیاق رضوی را در فعالیت های خود به اجرا بگذارید زیرا این وظیفه ای است که اگر انجام نشود آثاری با متناسب های حضرت طراحی نمی شود.

وی اظهار کرد: هنر یک زبان ارتباط بین المللی است و یک هنرمند باید زیبایی ها را قبول کند و دانش آموزان باید این زبان بین المللی را بخوبی فرا بگیرند تا بتوانند تاثیر گذار باشند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: افتخاری است که با 95 هزار معلم و یک میلیون و 200 هزار دانش آموز در این استان میزبان دانش آموزان هنرمند کشور باشیم.

براتعلی منصوریان اظهار کرد: شرکت کنندگان در این مسابقات از بین 12 میلیون دانش آموز برگزیده شده اند و در این جمع گرد هم آمده اند بنابراین آنها برگزیده هستند و باید با قدرت و صلابت این راه را ادامه دهند.

وی خطاب به دانش آموزان تاکید کرد: آینده کشور را شما باید هدایت کنید و غنای فضای فرهنگی لازمه کشور است که مستلزم تشکیل همین اردوهاست و تلاش می شود آثار این قشر بصورت مکتوب در فضاهای مختلف به نمایش گذاشته شود.

آیین اختتامیه سی و سومین مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان پسر کشور صبح روز یکشنبه در محل اردوگاه شهید رجایی باغررود نیشابور بامعرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

منبع :