افزایش تعداد داوطلبان هلال احمر در مدارس

معاون دانش آموزی سازمان جوانان هلال احمر با اعلام برنامه ریزی این سازمان برای حضور یک میلیون دانش آموز در کانون‌های دانش آموزی هلال احمر گفت: دانش آموزان، پرچم دار صلح در مدارس می‌شوند.

افزایش تعداد داوطلبان هلال احمر در مدارس

سعید بابایی روز دو شنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا محوریت آموزش ها در این کانون ها را موضوعات امدادی و صلح و دوستی عنوان کرد.

وی با اشاره به تاکید رییس جمهور مبنی بر افزایش شمار داوطلبان جمعیت هلال احمر اظهارداشت: بر اساس برنامه ریزی های انجام گرفته در سال تحصیلی آینده، تعداد داوطلبان هلال احمر در مدارس به یک میلیون تن می رسد.

وی افزود: در زمان حاضر شمار دانش آموزان کشور 12میلیون تن است که هدف نهایی ما جذب همه دانش آموزان در کانون های دانش آموزی است.

بابایی ادامه داد: اجرای طرح محله عاری از دخانیات، راه اندازی کمپین پیشگیری از سرطان، برگزاری مسابقه کتابخوانی احسان و نیکوکاری، مسابقه ملی گفتگوی دانش آموزی و راه اندازی کمپین ضد جوک های قومیتی از جمله برنامه های در نظر گرفته شده برای سال تحصیلی جدید است.

معاون دانش آموزی سازمان جوانان هلال احمر یکی دیگر از محورهای برنامه های کانون ها دانش آموزی هلال احمر را در حوزه سلامت عنوان کرد و اظهارداشت: در این کانون ها دانش آموزان به مضرات خوردن فست و فودها (غذا های آماده) آشنا می شوند.

بابایی با اشاره به تلفات جانی در سیلاب اخیر تهران و البرز گفت: اگر شهروندان آموزش های ابتدایی مقابله با سیل و طوفان را دیده بودند، می دانستند در هنگام بروز سیلاب از تردد اطراف رودخانه ها باید خودداری کنند که متاسفانه تعدادی از شهروندان به دلیل آگاه نبودن از این آموزش ها جانشان را از دست دادند.

فعالیت کانون های هلال احمر در مدارس کشور از بهمن ها سال گذشته آغاز شده است و طی این مدت 200 هزار دانش آموز به عضویت کانون های دانش آموزی هلال احمر درآمدند. 

منبع :