طراحی سیستم ثبت علایم حیاتی بیماران به صورت وایرلس در کشور

محققان کشور به منظور رفع کمبودهای دستگاه ثبت علایم حیاتی بیماران، افزونه‌ای را عرضه کردند که امکان مانیتورینگ علایم حیاتی بیماران به صورت وایرلس را برای پزشکان فراهم می‌کند.

طراحی سیستم ثبت علایم حیاتی بیماران به صورت وایرلس در کشور

مهیار بابازاده، مدیر عامل شرکت دانش بنیان سازنده دستگاه در گفت‌وگو با خبرنگار علمی ایسنا با بیان این که این افزونه برای دستگاه ECG Monitoring طراحی و ساخته شده است، گفت: در این طرح سعی شده است کمبودهای اولیه دستگاه ECG Monitoring از جمله کمبودهای نمونه رایج این دستگاه و دست و پا گیر بودن سیم‌های متصل به دستگاه برطرف شود چرا که ممکن است بیمار به صورت ناخواسته سیم‌ها را کشیده و منجر به افتادن دستگاه و خرابی آن شود.

این محقق ادامه داد: این محدودیت به ویژه وقتی نیاز به جابجا کردن و یا جداکردن بیمار از دستگاه باشد، بیشتر احساس می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به این محدودیت، این افزونه به گونه‌ای طراحی شده است که قسمت‌های اتصالی با سیم به صورت بی سیم (وایرلس) تغییر یابد.

بابازاده اضافه کرد: در این طرح که به صورت تحقیق و توسعه بوده، سعی شده است تا علایم حیاتی بیماران بدون اتصال سیم و به صورت وایرلس مونیتور شود تا در هر زمان و در هر وضعیت پزشکان و پرستاران از وضعیت بیمار مطلع شوند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب