ساخت نرم‌افزار پردازش و گزارش داده‌های آزمون‌های مکانیکی مواد

متخصصان پژوهشگاه مواد و انرژی، موفق به طراحی و ساخت نرم‌افزار جمع‌آوری، پردازش و گزارش داده‌های آزمون‌های مکانیکی مواد شدند.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، دکتر علی خانلرخانی، عضو هیات علمی پژوهشگاه مواد و انرژی با اعلام این خبر گفت: این برنامه که یکی از جامع‌ترین نرم‌افزارهای آزمون مکانیکی است، قادر به انجام چهار نوع مرسوم آزمون خواص مکانیکی یعنی آزمون‌های استحکام کششی، فشاری، خمشی سه نقطه و خمشی چهار نقطه است که نمونه‌های مورد آزمون با هر شکل هندسی استاندارد برای این نرم‌افزار قابل تعریف هستند.

وی افزود: این نرم‌افزار قابلیت نمایش نتایج به صورت کاملا گرافیکی در حین اجرای آزمون و بعد از آن را دارد و امکان چاپ داده‌های گرافیکی به منظور آرشیو به همراه اطلاعات نمونه و آزمون وجود دارد.

خانلرخانی گفت: برای راحتی کار محققان و همی نطور آزمایشگاه‌های کنترل کیفیت، امکان ذخیره‌سازی خودکار نتایج در قالب فایل‌های ® MS Word و ® MS Excel در برنامه گنجانده شده است و همراه اطلاعات فوق، امکان گنجاندن جدول کاملی از پارامترهای مکانیکی آزمون در نتایج وجود دارد. نقطه تمایز نرم افزار ® Mechanics با تمام نرم افزارهای همراه در این است که نحوه گزارش پارامترهای مکانیکی بطور کامل (چه از نظر کمیت فیزیکی و چه از نظر واحد) توسط کاربر قابل تنظیم است.

عضو هیات علمی پژوهشگاه مواد و انرژی با اشاره به مشکلات مشابه خارجی این نرم افزار، خاطرنشان کرد: به علت تحریم‌های موجود و بالا بودن قیمت‌ها و همچنین جوابگو نبودن این مشابه‌های خارجی در داخل کشور، ما این نرم افزار را که کاملا به زبان فارسی است، طراحی کرده‌ایم تا به راحتی قابل استفاده برای کاربران باشد.

وی در پایان افزود: این نرم افزار در تمام صنایعی نظیر فولاد، کابل، لاستیک سازی و ... که خواص مکانیکی دارند، کاربرد دارد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب