کودکی ،بهترین زمان جهت کنترل بیماری‌های دهان و دندان

بهترین زمان جهت کنترل بیماری‌های دهان و دندان سنین کودکی است

کودکی ،بهترین زمان جهت کنترل بیماری‌های دهان و دندان

به گزارش ایسنا، سعید عسگری در نشست کشوری برنامه ارتقای سلامت دهان و دندان دانش آموزان ابتدایی در تبریز اظهار کرد: طبق آخرین بررسی‌های به عمل آمده بطور متوسط هر کودک پنج تا شش ساله ایرانی دارای پنج دندان شیری پوسیده است.

وی ادامه داد: بررسی ها نشان می‌دهد از سن شش تا 12 سالگی نیز میزان پوسیدگی دندان‌های دایمی روندی افزایشی دارد.

دبیر شورای سلامت دهان وزارت بهداشت با بیان اینکه پوسیدگی دندان و بیماری‌های پریودنتال از مهمترین و شایع‌ترین بیماری‌های دهان و دندان در کشور بوده و هر دوی این بیماری ها ارتباط مستقیمی با سبک زندگی افراد دارد گفت: این بیماری‌ها قابل پیشگیری اند. هدف کلی تفاهم‌نامه منعقد شده میان دو وزارتخانه بهبود شاخص DMFT (مهم‌ترین شاخص پوسیدگی دندان) در میان دانش آموزان ابتدایی کشور است.

وی هدف این طراح را افزایش درصد دانش آموزان 12 ساله بدون پوسیدگی دندان از 35 درصد به 41 درصد و کاهش میزان DMFT دانش آموزان 12 ساله از 2.09 درصد به یک درصد طی شش سال، افزایش سطح آگاهی دانش آموزان و والدین در زمینه سلامت دهان و دندان و تکمیل شناسنامه الکترونیک دانش آموزی عنوان کرد.

بر اساس این گزارش؛ نشست کشوری برنامه ارتقای سلامت دهان و دندان دانش آموزان ابتدایی 21 و 22 مرداد ماه جاری در سالن کنفرانس هتل شهریار تبریز در حال برگزاری است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب