فایده مصرف یک صبحانه پُر پروتئین بر بدن نوجوانان

مصرف صبحانه پروتئین بالا از افزوده شدن چربی به بدن نوجوانان پیشگیری می‌کند

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که مصرف یک صبحانه پُر پروتئین می تواند از افزایش چربی در بدن نوجوانان چاق پیشگیری کند و صرف غذای روزانه را در این افراد کاهش دهد. 

به گزارش یونایتدپرس، با وجود این که صبحانه اغلب به عنوان مهم ترین وعده غذایی روز از آن یاد می شود اما بسیاری از نوجوانان از خوردن آن اجتناب می کنند. 

مطالعات نشان داده اند که صبحانه به کاهش خطر چاقی کمک می کند اما محققان دانشگاه میسوری در آمریکا اکنون در تحقیق جدیدی متوجه شدند که صرف یک صبحانه پُر پروتیین می تواند از افزایش چربی به بدن نوجوانان چاق جلوگیری کند و مصرف روزانه غذا را در این افراد کاهش دهد. 

نوسانات بزرگ در سطح گلوکز بالقوه در ابتلا به دیابت نوع 2 ارتباط دارد، بطوری که محققان می گویند: این نوسانات می تواند مسایل سلامتی مرتبط با افزایش وزن را تشدید کند. به گفته پژوهشگران، حدود 60 درصد از نوجوانان به طور متوسط چهار بار در هفته از مصرف صبحانه خودداری می کنند. 

نتایج این مطالعه بر روی 57 نوجوان با متوسط سنی 19 سال نشان داد زمانی که نوجوانان صبحانه ای مملو از پروتیین مصرف می کنند، بقیه روز بطور داوطلبانه غذای کمتری مصرف می کنند. 

علاوه بر این نوجوانانی که صبحانه پُر پروتئین مصرف می کنند سطح گلوکز پایدارتری نسبت به سایر گروه ها دارند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب