سفیران سلامت دانش آموزی در مدارس فعال می‌شوند

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش وپرورش گفت: باید از ظرفیت دانش آموزان برای اجرای پیام‌های بهداشتی استفاده کرد و در این راستا درپی فعال سازی سفیران سلامت دانش آموزی در مدارس کشور هستیم.

سفیران سلامت دانش آموزی در مدارس فعال می‌شوند

مهرزاد حمیدی روز چهارشنبه در نشست کشوری برنامه ارتقای سلامت دهان و دندان دانش آموزان ابتدایی در تبریز، افزود: همکاری خوبی بین دو وزارتخانه آموزش وپرورش و بهداشت در حوزه های مختلف بهداشت و سلامت وجود دارد.

وی با اشاره به توافق این دو وزارتخانه جهت ارتقای سلامت دهان و دندان دانش آموزان، گفت: بیش از 13 میلیون دانش آموز کشور در 105 هزار مدرسه، گروه هدف اجرای این طرح هستند و از اردیبهشت ماه سال جاری این طرح در سراسر کشور اجرایی شده است.

حمیدی اظهارکرد: در جلسات متعددی که با سازمان کتاب های درسی داشته ایم، خلاهای موجود در کتب درسی در حوزه بهداشت و سلامت بررسی و در تالیف جدید کتب، این خلاها برطرف خواهد شد.

وی با اشاره به ارایه بسته های آموزشی سلامت دهان و دندان در بین فرهنگیان کشور، افزود: همه دبیران باید اطلاعات لازم را در این خصوص داشته باشند و در همین زمینه 2 واحد درسی بهداشت به دروس ارایه شده در دانشگاه فرهنگیان اضافه شده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش وپرورش با اشاره به اجرای طرح همیار پلیس در مدارس کشور، اظهارکرد: باید طرح همیار بهداشت و سفیران بهداشت نیز در مدارس به اجرا درآید.

وی ادامه داد: درخصوص آموزش های بهداشتی نباید فقط به آموزش های کتب درسی، معلمان و والدین اکتفا کرد بلکه باید از ظرفیت دانش آموزان در انتقال مفاهیم آموزشی به یکدیگر بهره مند شد.

حمیدی گفت: برای این منظور ضروری است کتب ویژه سفیران سلامت تدوین و مفاهیم بهداشتی آموزش داده و همچنین برای این سفیران، منزلت و شخصیت اجتماعی تعریف شود.

وی افزود: برنامه های نوین آموزش وپرورش باید به سمت مدرسه محوری، دانش آموز مداری و مشارکت محوری پیش برود.

نشست کشوری برنامه ارتقای سلامت دهان و دندان دانش آموزان ابتدایی 21 و 22 مرداد ماه در سالن کنفرانس هتل شهریار تبریز درحال برگزاری است.

منبع :