ورزش‌های جدید را برای کاهش وزن تست کنید

برای تقویت ماهیچه‌ها و استقامت بدن نیاز به ورزش‌هایی است که باید شرایط استاندارد در آن لحاظ شود.

اسماعیل ابراهیمی، متخصص فیزیوتراپی در گفتگو با خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: هر فردی برای ایجاد یک قدرت و استقامت باید از برنامه‌ریزی مناسب ورزشی برخوردار باشد که یکی از ورزش‌های مؤثر می‌توان ورزش‌های ایزومتریک و ایزوتونیک را نام برد.

وی ادامه داد: ایزومتریک و ایزوتونیک هر دو نوعی انقباض ماهیچه‌ای است که هر کدام در جایگاه خود از اهیت مناسبی برخوردار هستند به عنوان مثال در ایزوتونیک سبب تغییر طول ماهیچه، تقویت عضله است و در ایزوتونیک دامنه مفاصل و تولید نیروی عضله صورت می‌گیرد، بنابر این هر کدام در جایگاه خود اهمیت خاصی دارند.

ورزش‌های عضلانی سن مشخصی ندارد

ابراهیمی بیان کرد: با توجه به نوع درد، عمل جراحی، میزان حاد بودن بیمار بهتر است ابتدا فرد از تمرینات ایزومتریک به تدریج شروع کند و بعد از مدتی به ایزوتونیک ختم شود.

وی در خصوص هشدار برای تمرینات ایزوتونیک اظهار کرد: این تمرینات به صورت دهن باز و آرام صورت می‌گیرد و بنابر این اگر غیر این صورت باشد با بسته شدن راه تنفسی فشار بر روی آئولت می‌آید.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب