نحوه‌ی درس خواندن دانش‌آموزان برتر کنکور در تابستان (2)

از نظر من تابستان بهترین فرصت برای مطالعه‌ی عمیق و مفهومی درس‌ها به‌خصوص درس‌های پایه است که دانش‌آموزان می‌توانند با انجام این کار گام بسیار مهمی را برای موفقیت در کنکور سراسری بردارند.

نحوه‌ی درس خواندن دانش‌آموزان برتر کنکور در تابستان (2)

سیدمحمدجواد موسوی، رتبه‌ی 3 ریاضی کشور سال 92 از مبارکه اصفهان

از نظر من تابستان بهترین فرصت برای مطالعه‌ی عمیق و مفهومی درس‌ها به‌خصوص درس‌های پایه است که دانش‌آموزان می‌توانند با انجام این کار گام بسیار مهمی را برای موفقیت در کنکور سراسری بردارند. من بر مطالعه‌ی عمیق و مفهومی تأکید داشتم که به دلیل روند صعودی افزایش تعداد چنین سؤالاتی در آزمون سراسری بود. دانش‌آموزان برای موفقیت علاوه بر سطح علمی بالا، باید از مدیریت خوبی برخوردار باشند تا با رد شدن از سؤالات وقت‌گیر، استفاده‌ی بهتری از زمان محدود آزمون داشته باشند. بهترین زمان برای کسب این مهارت همین آزمون‌های برنامه‌ای است که من در این آزمون‌ها تکنیک‌هایی مانند زمان‌های ‌نقصانی، رد کردن سؤالات وقت‌گیر و... را تمرین می‌کردم. من در فرصت طلایی تابستان این کارها را انجام داده بودم:

1. مطالعه‌ی دقیق درس‌های پایه به‌خصوص درس‌های اختصاصی همراه با تست زدن

2. برطرف کردن نقاط ضعف به‌خصوص در درس‌های ‌عربی و زبان انگلیسی و درس‌های اختصاصی

3. مطالعه‌ی فصل‌های ‌اول تا سوم فیزیک سال چهارم (چون تسلط بر این بخش‌ها نسبت به سایر مطالب به وقت بیش‌تری نیاز دارد که در تابستان این موقعیت به‌خوبی فراهم است.)

4. مطالعه‌ی دقیق درس حسابان و در صورت رسیدن به تسلط کامل در آن، مطالعه‌ی فصل‌های ‌حد و مشتق از کتاب دیفرانسیل (فصل‌های ‌2 و 3)