برگزاری دوره‌های آموزشی روش تدریس برای معلمان

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی از برگزاری دوره‌های ضمن خدمت برای بهبود عملکرد تدریس کتب جدید التأ‌لیف خبر داد.

برگزاری دوره‌های آموزشی روش تدریس برای معلمان

حجت الاسلام‌و المسلمین محی‌الدین بهرام محمدیا‌ن رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی در گفتگو با خبرنگار  حوزه آموزش و پرورش   گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص برگزاری برنامه‌های آموزشی ضمن خدمت کتب جدید التأ‌لیف برای معلمان گفت: با توجه به اینکه در دو مقطع پنجم و نهم کتاب‌ها به طور کامل تغییرات پیدا کرده‌اند به همین جهت برگزاری دوره‌هایی برای آموزش معلمان بسیار ضروری است.

وی خاطر نشان کرد: در همین راستا برنامه‌های آموزشی شامل دو‌ مرحله است. مرحله ی در تهران برای آموزش مدر‌سان ارشد انجام می‌گیرد که این آموزش توسط مولفان کتب درسی انجام می‌شود و بعد از این مرحله در شهرستان‌ها این مدر‌سان ارشد حضور پیدا می‌کنند و آموزش‌های لازم را برای معلمان تشریح خواهند کرد.

وی زمان برگزاری دوره‌های ضمن خدمت را از 20 مردادماه اعلام کرد.

رئیس سازمان پژوهش و بر‌نامه‌ریزی کتب درسی با اشاره به این نکته که روند آموزشی در سال جدید نسبت به سال‌های قبل تفاوت‌هایی را دارد، گفت: در این راستا علاوه بر کتب درسی برنامه های آموزشی در قالب بسته‌هایی به نام برفراز آسمان ارائه می‌شود. و علاوه برآن بسته‌های آموزشی دیگری هم در زمان توزیع کتاب‌های درسی برای دانش آموزان عرضه می‌گردد.

وی بسته‌های آموزشی را شامل نرم افزارهای درسی و آموزشی، مجلات، فیلم‌های آموزشی و چند رسانه‌ای ذکر کرد.

گفتنی است این بسته‌های آموزشی برای پایه های پنجم و نهم تعبیه شده است.

تغییر رویکرد کتاب‌های درسی

محمد‌یان در خصوص رویکردهای کتاب درسی گفت: سعی بر این است که رویکرد‌ها در جهت همسو سازی با برنامه‌های علمی و سند تحول آموزش و‌ پرورش اجرایی شود که از موضوعات مطرح شده در این راستا بحث محیط زیست، اقتصاد مقاومتی و.. است.

قابل ذکر است تمامی موضوعات مطرح شده به صورت تلفیقی و در قالب کاری و کاملا کارشناسی شده ارائه می‌شود.

منبع :