نکاتی که دیابتی‌ها در طول سفر نباید فراموش کنند

افراد مبتلا به دیابت نوع یک و دو قبل از سفر خود از امکانات بهداشتی شهر مقصد اطلاع یابند.

نکاتی که دیابتی‌ها در طول سفر نباید فراموش کنند

اسدالله رجب، رئیس هیئت مدیره انجمن دیابت در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی دیابتی‌ها در هنگام سفر اظهار کرد: افرادی که به بیماری نوع یک یا دو مبتلا هستند و برای کنترل بیماری خود از انسولین یا قرص‌های کنترل بیماری دیابت مصرف می‌کنند، قبل از سفر خود باید از اطلاعات بهداشتی مکانی که به آن سفر می‌کنند، اطلاع یابند. علاوه بر آن همانطور که وسایل سفر خود را مهیا می‌کنند از آماده کردن ابزار و وسایل کنترل قند‌خون غفلت نورزند.

رئیس هیئت مدیره انجمن دیابت ادامه داد: همراه داشتن دارو‌های کاهش دهنده قند‌خون، انسولین و دستگاه کنترل قند خون برای کسانی که به دیابت نوع یک مبتلا هستند، ضروری است.

رجب تصریح کرد: ابزار کنترل قند خون مانند نوار‌های تست قند خون، دستگاه کنترل قند خون و باتری آن را که ممکن است در شهر مقصد به آن دسترسی پیدا نکنند، همراه خود داشته باشند. افراد مبتلا به دیابت که به مصرف دارو نیاز دارند، نیز به قدر کافی داروی خود را به همراه داشته باشند. برای کودکان و نوجوانان مبتلا به این بیماری اغلب آمپول گلوکاکون را ببرند.

وی در خصوص احتمال نوسانات قند‌خون در یکی دو روز اول سفر بیان کرد: به دلیل آنکه ممکن است نواسانات قند‌خون برای افراد مبتلا به دیابت در یکی دو روز اول سفر ایجاد شود، به طور حتم کتاب‌های آموزشی خود را در خصوص کنترل این بیماری قبل از سفر مطالعه کنند، تا در طول سفر بتوانند بهتر بیماری دیابت خود را کنترل کنند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
تفکر و اندیشه (هدف زندگی پرپرواز) ازدین و زندگی 1 دهم
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( دهم )
دبیر : محمد رضایی بقا