گفتگو با رتبه 7 کنکور ریاضی 94 که از دبستان به کانون آمد

بنیامین جامی‌الاحمدی رتبه 7 رشته ریاضی منطقه 3 از شهر تربت جام است. بنیامین از کلاس چهارم دبستان در آزمون‌های کانون شرکت کرده و 9 سال را با آزمون‌های کانون همراه بوده است.

گفتگو با رتبه 7 کنکور ریاضی 94 که از دبستان به کانون آمد

بنیامین جامی‌الاحمدی رتبه 7 رشته ریاضی منطقه 3 از شهر تربت جام است. بنیامین از کلاس چهارم دبستان در آزمون‌های کانون شرکت کرده و 9 سال را با آزمون‌های کانون همراه بوده است.

 پدر و مادر بنیامین هر دو دارای مدرک کارشناسی هستند . خواهر او نیز از کلاس پنجم دبستان در آزمون‌های کانون شرکت کرده و امسال که در کلاس هشتم درس می‌خواند برای چهارمین سال متوالی در آزمون‌ها شرکت می‌کند.

 چگونه با کانون آشنا شدی؟

 معلم کلاس چهارم دبستان من آقای سالاری توصیه کردند که من در آزمون‌ها شرکت کنم  و پدر و مادر من تصمیم گرفتند که من در آزمون‌ها شرکت کنم.


شروع کار با توصیه معلم بود اما دلیل پیوستگی حضورت در کانون برای 9 سال چه بود؟

در دوران ابتدایی آزمون‌های کانون به من کمک کرد تا بتوانم نتیجه خوبی در آزمون‌ ورودی مدارس نمونه دولتی بگیرم . در دوران راهنمایی به دلیل اینکه من را وادار به درس خواندن می کرد شرکت کردم و در دوره دبیرستان هم از همان ابتدا برای کنکور برنامه‌ریزی داشتم و می‌خواستم نتیجه خوبی بگیرم . به همین دلیل برای هر مقطع تحصیلم دلیلی برای شرکت در آزمون‌ها داشتم. الان که مرور می‌کنم می‌بینم که هدف‌هایم را کوچکتر کرده بودم.


در دوران دبستان چه کسی امور آموزشی شما را پیگیری می‌کرد؟

پدر و مادر من هر دو د راین امور نظارت داشتند اما در مورد جزئیات مادرم زمان بیشتری را اختصاص می‌دادند.


همراهی آن‌ها به چه شیوه ای بود؟

خانواده ما عادت به تشکیل جلسات خانوادگی دارند. مثلاً من با دوستانم برای دریافت کارنامه آزمون مراجعه می‌کردم اما وقتی به منزل بر می‌گشتم پدر و مادرم جلسه ای برای بررسی کارنامه من تشکیل می‌دادند در مورد همه جزئیات صحبت می‌کردند و برای هر یک راه‌کاری را ارائه می‌دادند.


اگر در این 9 سال حضور شما در آزمون‌ها، در آزمونی نتیجه دلخواه آن‌ها را نمی‌گرفتید چه برخوردی با شما داشتند؟

خوشبختانه پدر و مادر من اصلا اهل مقایسه و سرزنش نیستند هیچ‌وقت توانایی‌های من را با توانایی‌های دیگران مقایسه نمی‌کنند و فقط خودم را با خودم مقایسه می‌کنند.

در این مورد هم بلافاصله جلسه‌ای تشکیل می‌دادند و و به بررسی علت مشکل می‌پرداختند مثلاً علت افت تراز کم کاری من است یا شرایط جلسه‌ی آزمون یا ضعف درسی...سپس با توجه به نوع مشکل برای آن راه‌حلی ارائه می‌شد.


دوستان کانونی دوران کودکی شما چه رتبه‌هایی کسب کردند؟

 یکی از دوستانم اتابک اباذری که از کلاس چهارم دبستان در آزمون‌ها شرکت می‌کردند رتبه 79 رشته تجربی را کسب می‌کردند.


آیا با معلمان دوره دبستان خود ارتباط دارید؟

بله من با آقای سالاری معلم کلاس چهارم و با آقای جهانیان معلم کلاس پنجمم هنوز هم در ارتباطم و موفقیت خودم را مدیون آن‌ها هستم.


عکس‌العمل آنها به خاطر کسب نتیجه خوب شما چه بود؟

من هنوز موفق نشدم آقای سالاری را ببینم اما با آقای جهانیان در مورد انتخاب رشته مشورت کردم چون فرزندان ایشان در کنکور موفق بودند و اطلاعات خوبی را در این زمینه به من منتقل کردند.ایشان بسیار خوشحال شدند و من از اینکه توانستم ایشان را تا این حد خوشحال کنم احساس غرور کردم.


در دوران دبستان دفتر برنامه‌ریزی و کتاب خود‌آموزی را پر می کردی؟

بله البته در دوره دبستان ما کتاب خودآموزی نبود ما کلاسور ارزیابی را می‌نوشتیم.


تاثیر دفتر برنامه‌ریزی روی درس‌خواندن دانش‌آموزان دبستانی چگونه است؟

برای این مقطع چون معمولاً بچه‌ها هنوز به درس‌خواندن و برنامه داشتن عادت نکرده اند و نیاز به نظارت دارند خیلی مفید است و کمک می‌کند دانش آموزان بهتر از زمانشان استفاده کنند و برنامه‌ریزی کردن را یاد بگیرند.


برای مشاهده ی کارنامه های کانون کلیک کنید