نوروز 96

گفتگو با محمدامین خادم بشیری رتبه 6 منطقه 3 تجربی 94

گفتگو با محمدامین خادم بشیری رتبه 6 منطقه 3 تجربی را در زیر بخوانید...لطفا خودتان را معرفی کنید و بفرمائید از چه رشته‌ای چه رتبه‌ای کسب کرده‌اید؟

محمدامین خادم بشیری هستم و رتبه 6 منطقه 3 و رتبه 77 کشوری را در رشته‌ی تجربی از گچساران استان کهکیلویه و بویر احمد کسب کرده‌ام.


میزان تحصیلات و شغل پدر و مادرتان را بیان کنید و این که از لحاظ آموزشی چه کارهایی برای شما انجام دادند:

اکثر موارد را محمدمهدی برادر دوقلویم بیان کردند ولی در مورد شرایط درس خواندن که خانواده‌ی من فراهم کرده بودند داستانی را به کوتاهی تعریف می‌کنم: برای تابستان سال سوم به پیش ما تصمیم گرفتیم به شهر مجاور برویم و با دبیری که آشنای ما بود کلاس داشته باشیم. با توجه به این‌که مادر من مدیر بود کار داشت و باید در مدرسه می ماند ولی پدرم چون دبیر بود و در تابستان تعطیل بود با ما آمد و تمام وظایف مادر و پدر و حتی کارهایی که ما باید انجام می دادیم را به عهده گرفت. پدر کارهایی از جمله تمیز کردن منزل و آَشپزی و خرید، حتی پهن کردن و جمع کردن سفره را انجام می داد و شرایط برای مطالعه‌ی ما فراهم بود و ما فقط درس می‌خواندیم.


در مورد کمیت و کیفیت مطالعه‌ی خود توضیح دهید. این‌که چقدر درس می خواندید و سخت کوش بودید وچقدر مهارت های فراشناختی داشتید و روش‌های مطالعه‌ی خود را در دروس مختلف می‌شناختید:

وقتی می خواستیم وارد سال دوم شویم اصلا در فضای درس نبودیم ما را به جلسه ای بردند و دانشجویان دانشگاه شریف و تعدادی از اساتید آن‌ها آمده بودند و آقای رستگار هم با آن‌ها بود، این دانشجویان جو جالبی داشتند هم از لحاظ درسی و هم از لحاظ صمیمیت و رفاقتی که بین آن ها بود. در این جلسه به ما تلنگر بزرگی زده شد و تازه تصمیم گرفتم درس بخوانم و شروع کردم. دانش‌آموزان از تابستان خوانده بودند و از ما جلوتر بودند من خیلی تلاش کردم و اوایل خیلی زجر کشیدم ولی نتیجه نمیگرفتم ولی در آزمون 22 آذرماه ترازم رشد کرد و 7200 شد و رفت بالا و دیگه پایین نیامد. من با خودم می‌گفتم باید بخوانم و جایگاهی را کسب کنم و آن را حفظ کنم و آن جایگاه متعلق به من است و نباید از دست برود. من که نمی‌توانم مانع حرکت و درس خواندن دیگران شوم برای همین مجبور بودم خودم بیشتر بخوانم در نتیجه خیلی به خودم سختی می‌دادم. به همین دلیل این تراز را دیگر حفظ کردم.

شما و برادر دوقلویتان رتبه های نزدیک به هم کسب کرده اید شد که فاصله شما خیلی زیاد شود؟

در آزمون‌های کانون، برعکس بود و غالبا رتبه‌ی من بهتر از محمدمهدی می‌شد و 2 یا 3 آزمون برعکس شد و در کنکور هم برعکس شد. از لحاظ ترازی حدود 100 و 200 با هم تفاوت داشتیم که کمتر از این هم شد و بین 500 هم گاه اختلاف تراز بین ما می‌افتاد. محمدمهدی هم زیاد درس می‌خواند ولی من به نوعی ضعیف تر بودم و برای بهتر کردن شرایطم باید خیلی تلاش می‌کردم و ریاضی را اصلا متوجه نمی شدم.


وضعیت حضور شما در آزمون‌های کانون چگونه بود؟

فقط یک آزمون غیبت داشتم و آن هم به این دلیل بود که در یاسوج کار داشتم و باید به آن‌جا می‌رفتم.


از چه سالی به کانون آمدید و چه شد که در آزمون‌های کانون ثبت‌نام کردید؟ و مهمترین نکاتی که در کانون یادگرفتید و برایتان مفید بود را بیان کنید و راجع به منابع مطالعاتی خودتان صحبت کنید:

از چهارم دبستان به کانون آمدیم یعنی 8 سال کانونی بودیم. برادر دوقلویم به خاطر نداشت ولی علت این که در آزمون‌های کانون

تابع از ریاضی سوم تجربی
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( سوم تجربی)
دبیر : محمد صادق روحانی